Генпрокуратура: вакцинація в Україні загрожує життю дітей

Згідно з результатами перевірки ГПУ, в Україні поки що не створено належних умов для проведення імунізації.

Генеральна прокуратура провела перевірку додержання вимог закону про захист населення від інфекційних хвороб та дійшла висновку: в існуючих наразі умовах проведення імунізації загрожує життю і здоров'ю дітей.

За даними прес-служби ГПУ, перевірками встановлено порушення медичними працівниками вимог законодавства щодо порядку проведення профілактичних щеплень.

Прокурорами Донецької, Запорізької, Черкаської областей вже порушені відповідні кримінальні справи.

"Щороку в Україні обов'язковими щепленнями охоплюється понад 1 млн дітей, стан здоров'я яких належним чином не обстежено, оскільки на сьогодні нормативно не передбачено проведення поглиблених медичних оглядів перед вакцинацією, відсутній належний та достатній лікарський патронаж після її проведення. Батькам не надається повна та об'єктивна інформація щодо необхідності і безпечності щеплень", - такі висновки Генпрокуратури.

Відомство вимагає від Міністерства охорони здоров'я вивчити ситуацію за участю науковців та внести відповідні зміни до чинних нормативних актів

Зокрема, необхідно регламентувати здійснення вакцинації дітей, термінів і періодичності їх щеплення, переліку інфекцій, проти яких вони здійснюються. Оприлюднити результати та довести до відому батьків повну та об'єктивну інформацію з даних питань.

Також необхідно забезпечити закупівлю якісної вакцини. І запровадити обов'язкові поглиблені медичні огляди дітей із залученням лікарів вузьких спеціальностей з лабораторними обстеженнями перед здійсненням щеплень.

Перевірка Генпрокуратури здійснювалася у зв'язку з широким суспільним резонансом, який викликали повідомлення ЗМІ про смерть дев'ятьох дітей після щеплень. Крім того, до ГПУ надійшли численні звернення батьків щодо порушення прав дітей при здійсненні вакцинації.

Читайте також:

МОЗ закликало "не розпалювати в державі настрої проти вакцинації"

Як вберегти дитину від небезпеки щеплення

Після вакцинації в Донецькій області померло друге немовля

Україна знову закупить індійську вакцину, яка вбила підлітка

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: