Генпрокуратура: вбивство Гонгадзе не можна кваліфікувати як замовне

У Генпрокуратурі пояснили, що вбивство як замовлене кваліфікувати не можна, якщо не було матеріальної винагороди.

Пукач
Олексій Пукач
Справа проти екс-генерала Олексія Пукача не може бути кваліфікована як замовлене вбивство. Якщо не було передано грошей за вбивство Гонгадзе, значить воно не було замовним.

Про це перший заступник Генпрокурора Ренат Кузьмін заявив 15 квітня в ефірі одного з українських телеканалів.

"Вбивство на замовлення передбачає, що дна сторона - замовник - наймає виконавця для скоєння вбивства. Виконавець бере на себе зобов'язання виконати роботу - скоїти вбивство - за матеріальну винагороду. А замовник, природно зобов'язується за договором цю матеріальну винагороду виконати", - розповів він.

"Якщо матеріальної винагороди не було, не було такої домовленості, і матеріального характеру взаємовідносин між цими двома людьми немає, то вбивство як замовлене кваліфікувати не можна", - додав Кузьмін.

За його словами, таку справу можна кваліфікувати як вбивство за попередньою змовою групою осіб або як вбивство організоване злочинною групою.

Кузьмін зазначив, що стаття 93 Кримінального кодексу, за якою обвинувачується Пукач, складається з декількох пунктів. "У тому числі, там є пункт вбивство на замовлення. У тому числі, там є пункт вбивство за попередньою змовою групою осіб, вбивство в складі організованої злочинної групи і більше десятка різних пунктів. Але покарання зЧа все однакове - довічне позбавлення волі", - заявив він.

"Ну, скажіть, яка різниця принципова вам засудять Пукача за замовленням до довічного позбавлення волі або його засудять за вбивство за попередньою змовою групою осіб?", - уточнив Кузьмін.

Читайте також:

Слідство у справі проти Кучми практично завершено

Москаль пояснив, звідки поруч з Гонгадзе взялись скелети ще 8 людей

Кучма звинуватив Мельниченка у співпраці з російськими спецслужбами

Матір Гонгадзе: Кучма не вбивав мого сина

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: