Генпрокуратура вимагає не втягувати її в політичні розборки

У Генпрокуратурі скаржаться, що перед виборами на відомство чиниться безпрецедентний політичний тиск.

Генпрокуратура вважає заполітизованими звинувачення прем’єр-міністра Юлії Тимошенко та міністра внутрішніх справ Юрія Луценка у неефективному розслідуванні резонансних кримінальних справ.

"Останнім часом, у зв’язку з активізацією виборчої кампанії у державі, окремі кандидати у президенти України все частіше намагаються втягнути Генеральну прокуратуру у політичну боротьбу", - заявляє прес-служба відомства.

Зокрема ГПУ обурена заявою Юлії Тимошенко про існування "групи політиків, які не дозволяють прокуратурі довести кримінальну справу про будівельну аферу ГІБК "Еліта-центр" до логічного завершення" та повернути кошти інвесторам.

Прес-служба Генеральної прокуратури уповноважена поінформувати, що кримінальні справи за обвинуваченням посадових осіб "Еліта-Центр" ніколи не перебували у провадженні органів прокуратури.

"Тож необґрунтованими та незрозумілими є претензії прем’єр-міністра України про перешкоди, які нібито чиняться Генеральній прокуратурі, оскільки з моменту порушення кримінальної справи досудове слідство та оперативне супроводження у ній здійснюється Міністерством внутрішніх справ України", - зазначає прес-служба відомства.

Вона наголошує, що Генеральна прокуратура, виконуючи свої конституційні функції, вживає усіх передбачених законодавством заходів з метою забезпечення ефективного розслідування, зокрема щодо додержання прав і законних інтересів постраждалих, притягнення винних до передбаченої законом відповідальності.

ГПУ наголошує, що вжито усіх можливих заходів щодо відшкодування завданих аферою збитків.

Тому у Генеральній прокуратурі вважають вислови з приводу її негативної ролі у справі "Еліта-центру", впливу на її діяльність з боку "групи політиків" упередженими, надуманими, необ’єктивними та такими, що носять провокаційний характер стосовно потерпілих.

Дивними ГПУ називає і заяви міністра внутрішніх справ Юрія Луценка, який у ефірі одного з телевізійних каналів заявив: "… Я знаю, що щорічно ми виявляємо 15, а цього року 18 тисяч чиновників, які розкрадають державний та місцевий бюджети на загальну суму 2 мільярди грн. Ми їх виявляємо і згідно закону передаємо в слідство прокуратури. Чия то вина, що вони не сидять?...".

Прес-служба Генеральної прокуратури уповноважена поінформувати, що за 11 місяців поточного року слідчими органів прокуратури до суду з обвинувальним висновком направлено кримінальні справи про злочини вчинені: у сфері економіки – 7193, з ознаками корупційних діянь – 1551, хабарництво – 1152. При цьому питома вага закритих справ не становить навіть відсотка.

Генпрокуратура, попри будь який політичний тиск і надалі буде діяти у суворій відповідності до чинного законодавства, зробить все необхідне, щоб захистити права і свободи громадян та інтереси держави, наголошується у заяві.

Читайте також:

Генпрокуратура перевірить, чи законно Янукович купив дачу

Прокуратура вирішила, що київські чиновники не винні в справі "Еліта-Центру"

Луценка нагородили "Будяком року" за порушення прав людини

Депутати "знайшли" у заступника генпрокурора нерухомість у Ніцці

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: