Генпрокуратура встановила, хто віддав наказ убити Гонгадзе

Вбивство журналіста Георгія Гонгадзе "списали" на тодішнього главу МВС Юрія Кравченка, якого у 2005 році також знайшли мертвим (офіційна версія - самогубство).

Слідство Генпрокуратури встановило, що генерал Олексій Пукач отримав наказ убити Георгія Гонгадзе від тодішнього міністра внутрішніх справ Юрія Кравченка.

Про це йдеться у постанові слідчого Генпрокуратури Олександра Харченка про притягнення Пукача до кримінальної відповідальності, пише "Українська правда" з посиланням на власні джерела.

Постанова була винесена 7 вересня 2010 року і за нею Пукачу висунуто звинувачення за трьома статтями Кримінального кодексу.

Роль Кравченка в убивстві Гонгадзе слідчий у постанові описує так:

"...Приблизно 13-14 вересня 2000 року у своєму службовому кабінеті в місті Києві по вулиці Богомольця, 10 міністр внутрішніх справ Кравченко Ю.Ф. усно віддав начальнику ГУКП МВС України Пукачу О.П. явно злочинний наказ - вбити журналіста Гонгадзе Г.Р. для припинення у такий спосіб журналістської діяльності".

"Пукач О.П., діючи з особистої зацікавленості та кар'єрних спонукань, не бажаючи ускладнювати стосунки з керівником МВС України, а також розраховуючи здобути прихильність Кравченка Ю.Ф. та отримати підвищення по службі і підвищення спеціального звання працівника міліції, погодився виконати наказ Кравченка Ю.Ф., тобто на замовлення вбити Гонгадзе Г.Р.", - також зазначено у постанові слідчого.

Крім того, в постанові сказано, що Кравченко також віддавав наказ на викрадення і вчинення насильства над помічником депутата Сергія Головатого Олексієм Подольським, щоб спонукати його припинити опозиційну діяльність.

В остаточній редакції постанови про притягнення Пукача в якості обвинуваченого йому висунуто обвинувачення за частиною 2 статті 365 чинного Кримінального кодексу, а також частиною 3 статті 166 і пунктами "и" та "і" статті 93 Кримінального кодексу в редакції 1960 року.

Пункту "і" статті 93 Кримінального кодексу в редакції 1960 року - "умисне вбивство при обтяжуючих обставинах, вчинене за попереднім зговором групою осіб або організованою групою".

Пункт "и" статті 93 Кримінального кодексу в редакції 1960 року - "умисне вбивство при обтяжуючих обставинах, вчинене на замовлення".

Частина 3 статті 166 Кримінального кодексу в редакції 1960 року - "перевищення влади або посадових повноважень, якщо вони спричинили тяжкі наслідки".

Частина 2 статті 365 чинного Кримінального кодексу - "перевищення влади або службових повноважень, якщо воно супроводжувалося насильством, застосуванням зброї або болісними і такими, що ображають особисту гідність потерпілого, діями, за відсутності ознак катування".

Максимальна санкція, передбачена цими статтями - довічне ув'язнення.

За офіційною версією, саме Пукач став головним виконавцем вбивства Гонгадзе. За даними слідства, він організував стеження за журналістом і керував групою офіцерів міліції, які викрали Гонгадзе і вивезли його в поле поблизу сіла Сухоліси Білоцерківського району Київської області, де, Пукач власноручно задушив журналіста.

Читайте також:

Слідство у справі про вбивство Гонгадзе завершено

Пукачу розширили обвинувачення

Передсмертну записку екс-глави МВС Кравченка відправлять на нову експертизу

У ГПУ обіцяють, що за вбивство Гонгадзе відповість "хтось з високопосадовців"

ВідеоГенпрокуратура встановила, хто віддав наказ убити Гонгадзе

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: