Генпрокуратура взялася за відомство Табачника

Через неналежне забезпечення школярів підручниками та посібниками, прокуратура направила Табачнику подання, яке розглядається.

Генеральна прокуратура встановила, що Міністерством освіти і науки, молоді та спорту України не забезпечило належне виконання повноважень відповідно до вимог Закону України "Про освіту" щодо випуску підручників та посібників для школярів.

Про це йдеться у відповіді Гепрокуратури на запит заступника голови Верховної ради Миколи Томенка щодо незабезпечення підручниками учнів 10 класів.

Відзначимо, у своєму запиті віце-спікер наголошував на тому, що впродовж 2010-2011 навчального року не отримали підручників з хімії, фізики, іноземних мов учні 10 класів загальноосвітніх навчальних закладів.

Генпрокуратура у своїй відповіді зазначила, що у 2010 році не виконано державне замовлення з видання підручників та навчальних посібників у загальній кількості 171 тис. примірників.

Випуск окремих підручників розпочато лише після 1 вересня 2010 року. Як наслідок, навчальну літературу для учнів 2, 5 та 10 класів доставлено із запізненням.

Під час формування державного замовлення на видання навчальної літератури не враховані пропозиції закладів освіти щодо реальної потреби регіонів у кількості та переліку необхідних підручників.

Так, букварів російською мовою навчання надруковано на 65 тис. примірників більше від потреби. Натомість таких підручників українською мовою випущено на 83,4% менше.

Аналогічно навчальна література для 2, 5, 10 класів у 2010 році замовлена та надрукована без урахування контингенту учнів та потреби регіонів. Зокрема, на 86,4 тис. екземплярів більше від замовлень регіонів надруковано підручників "Вступ до історії України" для учнів 5 класів. Проте підручників для учнів 2 класів замовлено та надруковано тільки 40,5% від фактичної потреби.

За відсутності коштів на доставку навчальної літератури понад 1 млн. примірників підручників для учнів 10 класів знаходяться на відповідальному збереженні в ДАК "Укрвидавполіграфія".

З огляду на актуальність порушених питань, існування проблеми щодо отримання дітьми якісної та доступної освіти, Генеральною прокуратурою України 11 травня міністру освіти і науки, молоді та спорту України направлено подання, яке розглядається.

Читайте також:

Табачник допустить до сфери освіти Московський патріархат

Табачник вважає, що вчителі не заслуговують підвищення зарплат, бо мало працюють

Табачник зробить старші класи профільними

Українські школярі вчитимуться за єдиним електронним підручником

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: