ГПУ офіційно зупинила розслідування справи про отруєння Ющенка

Заступник генпрокурора Віталій Щоткін підтвердив, що призупинив справу про отруєння Віктор Ющенка до вивчення матеріалів слідства.

Генеральна прокуратура призупинила розслідування справи про отруєння екс-президента Віктора Ющенка, поки прокурор з нагляду не вивчить її матеріали.

Цю інформацію, яка раніше була поширена з посиланням на джерела, підтвердив заступник генпрокурора Віталій Щоткін, у нагляд якого нещодавно було передано цю справу, а також справу про вбивство журналіста Георгія Гонгадзе.

"Це дійсно так. Відповідно до Кримінально-процесуального кодексу прокурор має право вивчити матеріали справи перед тим, як приймати ті чи інші слідчі дії. З урахуванням того, що на сьогодні слідчий та його група не дає нам ці матеріали, ми вирішили призупинити справу до вивчення матеріалів. А потім будемо продовжувати", - сказав він.

Водночас на запитання, як довго триватиме пауза в розслідуванні, Щоткін не зміг дати чіткої відповіді. Він зазначив, що не може точно вказати термін, оскільки керівник слідчої групи Галина Климович до 19 квітня перебуває у відпустці.

"Якщо сьогодні дадуть матеріали – завтра почнемо вивчати", - сказав заступник генпрокурора.

Нагадаємо, раніше в березні Щоткін доручив Галині Климович готувати справу для передачі новому керівникові групи, однак після галасу в пресі це рішення не було реалізовано.

Обставини отруєння кандидата в президенти Віктора Ющенка в 2004 році досі викликають багато різних думок. Так, глава Тимчасової слідчої комісії Верховної ради з розслідування інциденту Володимир Сівкович заявив, що отруєння було сфальсифіковане. Утім, це заперечували представники Ющенка, зокрема його лікар, - за даними аналізів, політика отруїли діоксином.

Сам Ющенко неодноразово заявляв, що його отруйники зараз перебувають у Росії, і під час свого перебування на посаді глави держави звернувся до РФ із проханням видати цих людей Україні.

Читайте також:

Слідча комісія ВР: справу про отруєння Ющенка сфальсифіковано

В отруєнні Ющенка звинуватили генерала ФСБ

Слідча комісія ВР: справу про отруєння Ющенка сфальсифіковано

Віце-прем'єра Сівковича викликали на допит у справі про отруєння Ющенка

ВідеоГПУ заборонила проводити слідство у справі про отруєння Ющенка

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: