Генпрокуратура звинуватила голову Вищого адмінсуду в порушені присяги

Заступник генпрокурора вважає, що голова ВАСУ Василь Онопенко повинен бути звільнений з посади через порушення присяги.

Вищій раді юстиції пропонується прийняти подання щодо звільнення з посади судді Верховного суду України та, відповідно, з посади голови ВАСУ Василя Онопенка.

Про це йдеться у пропозиції члена Вищої ради юстиції, заступника генерального прокурора України Рената Кузьміна.

За його словами, Онопенко порушив присягу судді, що, відповідно до закону про судоустрій, матиме наслідком припинення повноважень на адміністративній посаді.

У документі зазначається, що 16 травня 2007 року Конституційний суд України прийняв рішення та визнав неконституційним положення закону “Про судоустрій України” відповідно до якого голова суду, заступник голови суду призначаються на посаду та звільняються з посади президентом України.

У цьому рішенні КС рекомендував Верховній раді врегулювати питання про призначення судді на посаду голови суду, заступника голови суду та звільнення його з цієї посади.

"Користуючись тим, що питання призначення суддів на адміністративні посади та звільнення з цих посад законодавчо не врегульовані, голова Верховного Суду Онопенко через Раду суддів незаконно привласнив зазначені повноваження", - заявив Кузьмін.

31 травня 2007 року Рада суддів ухвалила рішення, яким визначила себе єдиним повноважним суб'єктом здійснення функцій з призначення суддів.

Керуючись цим рішенням, Рада суддів незаконно призначила, а голова ВСУ Онопенко незаконно вносив кандидатури на адміністративні посади голів судів та їх заступників протягом більше ніж 2,5 років, підкреслює Кузьмін.

За його словами, 22 грудня КС прийняв рішення, яким фактично на офіційному рівні підтвердив незаконність порядку призначення суддів на адміністративні посади, затвердженого рішенням Ради суддів.

"Однак, після прийняття вищевказаного рішення КС голова Верховного Суду Онопенко продовжив незаконне втручання в процес призначення суддів", - наголосив заступник генпрокурора.

Тому він вважає, що вищевказані вчинки Онопенка "не тільки не сумісні з посадою голови Верховного суду, але й порочать звання судді і можуть викликати сумнів у його об'єктивності, неупередженості, незалежності".

Нагадаємо, 25 грудня Рада суддів України скасувала попереднє рішення Конференції суддів адміністративних судів про покладання обов`язків голови Вищого адміністративного суду України на Олександра Пасенюка і визнала правомірним наказ про призначення в.о. голови Миколи Сіроша.

Читайте також:

Рада суддів все ж відсторонила голову Вищого адмінсуду

Керівництво Вищого адмінсуду перешкоджає СБУ вести слідство

СБУ перевірить банківські рахунки голови Вищого адміністративного суду

Зварич зізнався, що давав хабарі голові ВАСУ за своє призначення
 

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: