Генпрокуратуру поки не цікавлять інші злочини з "плівок Мельниченка"

Заступник глави ГПУ Ринат Кузьмін не виключив, що й інші епізоди плівок Мельниченка могли мати місце в дійсності, але поки що слідчі зосереджені лише на вбивстві Гонгадзе.

Генпрокуратура поки вирішила обмежитися використанням "плівок Мельниченка" тільки у справі про вбивство журналіста Георгія Гонгадзе.

"У нас розслідується кримінальна справа за фактом вбивства Гонгадзе, і слідство сконцентровано на цьому... У нас поки немає мети з'ясовувати, що міститься на решті частини плівок - продаж зброї або приватизація будь-яких підприємств", - сказав заступник генпрокурора Ринат Кузьмін в інтерв'ю "Фокусу".

При цьому Кузьмін не виключив, що інші епізоди плівок могли мати місце в дійсності.

Кузьмін поділився подробицями нової фоноскопічної експертизи плівок, що проводилася восени 2010 року. Висновок експертів такий: голоси осіб, причетних до вбивства Гонгадзе, належать Кучмі і Кравченку. Також дослідження підтвердило відсутність монтажу. Більше того, слідчі зіставили хронологію епізодів записів і реальних подій.

У результаті, наголосив Кузьмін, плівки були визнані речовим доказом на законних підставах.

Підтвердив Кузьмін і те, що на плівках зафіксовані голоси нинішнього спікера парламенту Володимира Литвина та екс-голови СБУ Леоніда Деркача. Обидва фігуранти будуть перевірені на причетність до вбивства журналіста.

Як відомо, Генеральна прокуратура 21 березня порушила проти колишнього президента Леоніда Кучми кримінальну справу за перевищення владних повноважень. За даними слідства, Кучма давав незаконні розпорядження керівництву МВС, які призвели до вбивства журналіста Георгія Гонгадзе.

Записи колишнього охоронця екс-президента Миколи Мельниченка визнано речовими доказами у справах, порушених за вбивство Гонгадзе.

Робоча версія слідства у справі проти Кучми – що він доручив лише залякати Гонгадзе, а вбити журналіста з власної ініціативи зважився тодішній глава МВС Юрій Кравченко.

Читайте також:

Генпрокуратура: на плівках Мельниченка опізнані голоси Кучми й Литвина

Мельниченко таємно записав очну ставку з Кучмою

СБУ отримала відео, на якому може бути загроза для Мельниченка

Стали відомі деталі справи Кучми: як він наказував "помститися" Гонгадзе

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: