Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
"Генпрокурор має керуватися законами". "Схеми" відповіли на заяви Луценка у справі доступу до даних

У заявах керівника ГПУ є низка неточностей.

Генеральний прокурор Юрій Луценко дав інтерв'ю одному з видань у вівторок, 11 вересня, у якому ширше прокоментував ситуацію навколо доступу ГПУ до даних мобільних телефонів журналістки "Схеми" Наталії Седлецької та журналістки "Нового времени" Христини Бердинських. Редакція "Схем", все ж, помітила низку невідповідностей і неточностей у відповідях Луценка у цій справі.

По-перше, генпрокурор звинуватив Седлецьку у прагненні створити "шоу" навколо справи, хоча сам не захотів відповідати на низку запитань на камеру. 

"Прес-секретар Луценка зателефонувала Наталці Седлецькій майже опівночі, повідомивши про запрошення в ГПУ. Редакція "Схем" разом з керівництвом у Празі ухвалила рішення погоджуватись на зустріч лише в присутності камери, щоб на всі питання почула відповідь не лише Наталка, а все суспільство", - йдеться у повідомленні "Схем"

По-друге, Луценко заявляє, що запрошував журналістку на зустріч щодо цього ж питання з десятьма народними депутатами, зокрема головою профільного журналістського комітету. Проте, за даними редакції "Схем", зустріч ініційована самими депутатами, Седлецьку на неї не запрошено, а про участь голови комітету дізналися лише постфактум.

Також генеральний прокурор показав офіційний документ, на якому вказано, що слідчий у справі мав намір лише отримати дані щодо дати, часу та тривалості відвідування журналістами НАБУ, а не дані про геолокацію, дзвінки і повідомлення протягом всього часу. Проте "Схеми" визначили, що суд давав ухвалу на доступ до всіх даних. Слідчий зменшив кількість вимог тільки після ухвали суду і, відповідно, суспільного резонансу. 

"Луценко визнав надмірним обсяг даних з мобільних журналістів, доступ до яких його підлеглим відкрив суд. Однак замість вказівки слідчому не використовувати судову ухвалу, уточнити потреби і звернутися до суду за новою, генпрокурор навпаки прискорив отримання ГПУ даних від оператора", - йдеться у повідомленні. Дані необхідно надати до 18 вересня. 

У листі також не вказано, що це остаточний запит, тобто до 27 вересня слідство може знову заявити про намір отримати повний список персональних даних.

Генпрокурор заявив, що слідство не цікавить нічого, крім дати перебування у приміщенні НАБУ, де було розголошено інформацію з обмеженим доступом. Проте редакція "Схем" зазначає, що в такому разі ГПУ могла звузити часові рамки, а не просити дозвіл на доступ до даних протягом 17 місяців. На це запитання ніхто відповіді не дав. 

У "Схемах" також закликали Луценка керуватися законом, а не політичною доцільністю, а також заявили, що журналісти мають право не надавати інформацію про свої джерела, а також не розкривати деталі спілкування з ними. 

Залиште свій коментар

Вибір редакції