Генпрокурор шокував кількістю українських військовополонених, що зазнають тортур

Генпрокурор шокував кількістю українських військовополонених, що зазнають тортур

Андрій Костін / Офіс генпрокурора

У російському полоні українці зазнають різного роду катувань.

У Росії до 90% українських військовополонених зазнають фізичних та моральних тортур.

Про це повідомив генеральний прокурор Андрій Костін з посиланням на результати першого так званого скринінгу - неофіційної розмови з військовополоненими, передає Інтерфакс-Україна. 

За його словами, у російському полоні українці зазнають різного роду катувань через нелюдське ставлення, а також фізичне, зокрема сексуальне, і ментальне насильство.

"Система, яку створила Росія, - це система катувань і нелюдського поводження стосовно тих, хто опиняється в їхніх руках - на окупованих територіях або на територіях РФ", - наголосив він.

Коментуючись ці дані, керівник команди Міжнародного кримінального суду (МКС) в Україні Бренда Голліс наголосила, що справа не стільки в кількості, як у тенденціях, що “певна категорія зазнає катувань, що є певні види катувань”. 

“Це все нам необхідно знати, щоб отримати необхідні докази, свідчення. Ми не розглядаємо індивідуальні випадки, ми розглядаємо широку картину, яка представляє злочини", - пояснила вона.

Нагадаємо, молодший лейтенант російської окупаційної армії Олексій Кіпрін із позивним "Барс" та група інших окупантів знущались з полонених військових ЗСУ на Харківщині. На кадрах, які потрапили до Мережі, росіяни ведуть зв'язаних українських військових лісом, б'ють їх і погрожують розстріляти.   

Читайте також:

Повʼязані теми:

Наступна публікація