Генсек НАТО на запрошення Януковича вперше їде до Києва

Головний сигнал, що везе до України голова альянсу: Україна та НАТО потребують одне одного, бо безпека сучасного світу - не національна, а транснаціональна справа.

24 лютого генеральний секретар НАТО Андерс Фог Расмуссен вперше має відвідає Київ. Візит відбудеться на запрошення президента Віктора Януковича.

Як очікується, ця зустріч на високому рівні має поглибити практичне співробітництво та політичний діалог із офіційним Києвом.

"З боку НАТО ми зацікавлені у підтримці міцних зв'язків з Україною - це мій головний сигнал (майбутнього візиту). Попри це, я маю надію протягом розмов із політичними лідерами в Києві вивчити, у яких сферах ми могли б поглибити наше практичне співробітництво", - зауважив Расмуссен.

Проте, попри практичне співробітництво, у Києві також можливо йтиметься про часто обговорювану на Заході проблематику, пов'язану із теперішнім станом демократичних свобод. Адже щорічні національні програми, за якими реформується українська оборонна сфера та будується співробітництво із НАТО, включають і реформи, пов'язані з повагою до прав громадян.

З огляду на плани створення двох скоординованих систем ПРО Росії та НАТО, місце України у цій архітектурі поки що невідоме, хоча українці мають зацікавленість в участі у проекті.

"Якщо хтось із євроатлантичних партнерів запропонує участь та засоби, що стануть поштовхом цієї євроатлантичної архітектури, то, звичайно, ми візьмемо це до уваги. Але поки що зарано говорити, бо те, як саме система розвиватиметься, залежатиме від залучення (до неї) України та інших сторін", - пояснив Расмуссен.

З іншого боку, зацікавленість НАТО в Україні полягає в об'єднаних діях для запобігання таким спільним викликам міжнародної безпеки, як тероризм, піратство, загроза ракетних атак, поширення ядерної зброї та кібернетичні агресії. З огляду на ці та інші проблеми сучасності, навіть із позаблоковим статусом, Україна залишається важливим партнером.

"Ми зацікавлені у партнерстві, бо сьогоднішні безпекові виклики – не лише національні, а транснаціональні, тож повинні вирішуватися на міжнаціональному рівні. А цього можливо досягти тільки у рамках партнерства", - зазначив голова Північноатлантичного альянсу.

Щодо української участі в Афганістані, генсек НАТО має намір запропонувати в Києві ширше залучення військових до навчальної місії та тренінгів афганських збройних сил і поліції.

Расмуссен також наголосив, що Україні самій вирішувати, наскільки "відчиненими тримати двері" до членства у НАТО у майбутньому.

Протягом його одноденного візиту до Києва, мають відбутися зустрічі з президентом Віктором Януковичем, прем'єр-міністром Миколою Азаровим та міністром закордонних справ Костянтином Грищенком. До того ж, керівник НАТО виступить із лекцією перед студентами Київського національного університету.

Читайте також:

Україна нарощуватиме присутність в Афганістані

Янукович розповів, як зблизив Росію з НАТО

"Репортери" зафарбували українську свободу слова червоним

Янукович підписав відмову України від НАТО

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: