Генсек НАТО пообіцяв захистити Україну від російської агресії

Керівник альянсу запевнив, що не дасть "зелене світло" для можливих дій Росії з метою порушення суверенітету України.

Солдати США
НАТО пообіцяло захистити Україну від російської агресії
Генеральний секретар НАТО Андерс Фог Расмуссен наголошує на незмінності позиції Альянсу щодо України. Про це генсек НАТО заявив сьогодні на прес-конференції.

"Що стосується відносин з Україною як і з Грузією, у нас є рішення схвалене у грудні про посилення співпраці з цими двома країнами, передусім з метою реформування збройних сил. Немає ніякої зміни в нашому ставленні", - сказав генсек НАТО.

Відповідаючи на запитання щодо того, чи можна вважати заяву його речника, зроблену минулого тижня, щодо неготовності НАТО надавати військову допомогу Україні у випадку необхідності, як своєрідне "зелене світло" для можливих дій Росії з метою порушення суверенітету України, Расмуссен наголосив на тому, що Альянс ніколи не давав і не даватиме такого зеленого світла стосовно суверенітету будь-яких країн.

Нагадаємо, 26 серпня речник НАТО Джеймс Аппатурай заявив, що Альянс не має наміру надавати Україні військову допомогу і допомагати їй у забезпеченні територіальної цілісності.

У МЗС України назвали заяву Аппатурая "поспішною". "Він поквапився, звичайно, не можна так говорити. А раптом нам знадобиться військова допомога? Ми розраховуємо на допомогу НАТО, якщо вона нам знадобиться. Інакше навіщо ми так довго співпрацюємо і чому є особливим партнером?", - наголосив заступник директора департаменту НАТО МЗС Вадим Пристайко.

Читайте також:

МЗС: відмова НАТО допомогти Україні військами - занадто поспішна

НАТО не захищатиме територіальну цілісність України

Україна та НАТО доповнили Хартію про партнерство

У МЗС вважають, що співпраця з НАТО робить країну заможнішою

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: