Генсек НАТО прийняв пропозицію відвідати Україну

Андерс Фог Расмуссен прийняв запрошення відвідати Україну з офіційним візитом. Правда, час візиту ще узгоджується.

Генеральний секретар НАТО Андерс Фог Расмуссен прийняв запрошення відвідати Україну з офіційним візитом. Сторони узгоджують час, повідомив глава місії України при НАТО Ігор Долгов журналістам у Брюсселі.

За його словами, таке запрошення було озвучене генсекові в ході вручення вірчих грамот. "Він підтвердив свою готовність відвідати Україну. Мова йде про час, з яким зараз складно - саміт і нова стратегічна концепція займає багато сил, часу. Для них головним є підготовка і проведення саміту 19-20 листопада в Лісабоні", - сказав Долгов.

Крім того, обговорювалася можливість зустрічі генерального секретаря НАТО з міністром закордонних справ України Костянтином Грищенком в Нью-Йорку під час засідання сегмента високого рівня в рамках генеральної асамблеї ООН. "Генсек дав доручення офісу, щоб знайти можливість організувати таку зустріч", - зазначив Долгов.

Відповідаючи на питання про участь України на саміті НАТО в Лісабоні, глава місії підтвердив, що Київ буде причетний до нього як партнер, який бере участь в операції союзників в Афганістані. "Про рівень нашої участі мені ще не повідомили з Києва, але будемо дивитися, на якому рівні будуть представлені інші делегації, будемо дивитися на графік керівництва і тоді вносити пропозиції", - додав дипломат.

Долгов також розповів про майбутню оптимізацію місії України при НАТО. Зокрема, він зазначив, що кошти, які виділяються на фінансування зовнішньополітичної діяльності, не достатні для того, щоб розвивати систему закордонних установ, більше того - змушують проводити певні "організаційні заходи, щоб продовжувати зберігати нашу присутність за кордоном з тією кількістю установ, яка була два роки тому ".

"Простіше кажучи, щоб всі місії, які є у нас, продовжували працювати, потрібно десь зменшити фінансування. Це означає, десь скоротити посаду, десь - не заповнювати. І мова йде не про конкретну місію України при НАТО - мова йде про систему дипломатичної служби в цілому ", - відзначив він.

При цьому Долгов повідомив, що оптимізація вже торкнулася місії при НАТО і посольства України в Бельгії, коли ці установи очолила одна особа.

Нагадаємо, в червні Генеральний секретар НАТО Андерс Фог Расмуссен заявив, що двері до Північноатлантичного альянсу для України залишаються відкритими, проте в даний час НАТО робить ставку на партнерство.

Читайте також:

США сподіваються, що Україна не покине НАТО

МЗС пояснило, чому Україна відмовилась від НАТО

НАТО поважає рішення України відмовитися від членства в Альянсі

ВідеоГенсек НАТО прийняв пропозицію відвідати Україну

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: