Генсек НАТО: Україна буде членом Альянсу, якщо захоче

Саміт НАТО в Португалії має на меті продемонструвати відкритість Альянсу для потенційних країн-членів, зокрема України.

Андерс Фог Расмуссен
AFP
Генсек НАТО Андерс Фог Расмуссен
Саміт НАТО, який пройде 19-20 листопада в португальському Лісабоні, прийме рішення про те, що двері Альянсу залишаються відкритими для нових членів, зокрема для України і Грузії. На зустріч високого рівня запросять українське керівництво.

Про це 29 вересня повідомив журналістам генеральний секретар НАТО Андерс Фог Расмуссен. За його словами, саміт у Лісабоні підтвердить політику відкритих дверей Альянсу.

"Наш пункт відправлення ми позначили на Бухарестському саміті в 2008 році, і ми знову підтвердимо те, що ми вирішили в Бухаресті: Грузія і Україна будуть членами НАТО, якщо вони цього захочуть, і якщо вони досягнуть необхідних критеріїв. Таким чином, це залишається позицією НАТО, але на додаток до цього ми також визнаємо, що Грузія і Україна можуть мати інші євроатлантичні прагнення", - сказав генсек Альянсу.

Відповідаючи на запитання про те, чи має сенс для НАТО дотримуватись рішення Бухарестського саміту, якщо Київ більше не прагне набути членства в НАТО, Расмуссен сказав: "Так, сенс є, тому що це - основний принцип для НАТО, який полягає в тому, що наші двері залишаються відкритими. Ми думаємо, що важливо послати цей сигнал усім відносно того, що на наш погляд ситуація залишається незмінною. Наші двері залишаються відкритими. Але, сказавши це, ми повністю шануємо той факт, що кожна країна індивідуально вирішує свою політику безпеки і приєднання до НАТО".

Нагадаємо, в липні Верховна рада ухвалила в цілому закон "Про засади внутрішньої і зовнішньої політики", який передбачає остаточну відмову України від НАТО та надання державі позаблокового статутсу.

Читайте також:

Генсек НАТО запросив Україну на саміт щодо Афганістану

В Україні розпочала роботу група експертів НАТО

Генсек НАТО визначився з проектом нової стратегічної концепції альянсу

Мєдвєдєв доручив відстежувати контакти України з НАТО

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: