Генсек НАТО запросив Україну на саміт щодо Афганістану

Генеральний секретар НАТО запросив українське керівництво на саміт НАТО в Лісабоні в рамках проведення саміту країн-учасниць операції в Афганістані

Українське керівництво отримає запрошення на саміт НАТО в Лісабоні в рамках проведення саміту країн-учасниць операції в Афганістані, повідомив генеральний секретар НАТО Андерс Фог Расмуссен.

За його словами, ця позиція була озвучена в ході недавньої зустрічі з президентом України Віктором Януковичем, яка відбулася у Нью-Йорку під час роботи Генеральної асамблеї ООН.

Разом з тим, в альянсі не планують проводити засідання Комісії Україна-НАТО на вищому рівні. "Ми не очікуємо засідання комісій ні з Україною, ні з Грузією, але політичні лідери як України, так і Грузії отримають запрошення приїхати на саміт, оскільки ми маємо намір провести в Лісабоні саміт ISAF (Афганістан)", - сказав генсек НАТО.

Расмуссен зазначив, що поінформував президента України про проведення саміту ISAF. "Президент не дав жодної відповіді, тому що він повинен перевірити свій графік, але він позитивно відзначив факт проведення саміту на рівні ISAF", - додав він.

Генсек НАТО вважає важливим проведення такого саміту, так як Афганістан "буде найважливішим пунктом нашої повісті дня". "Ми вважаємо, що для дискусії повинні зустрітися не тільки 28 союзників по НАТО, але обговорення повинно відбутися серед усіх союзників по ISAF, яких налічується 47 країн", - пояснив він позицію організації.

Расмуссен підкреслив, що в НАТО високо цінують внесок України в місію в Афганістані. "Я сказав президенту Януковичу, так само як я сказав всім іншим союзникам про те, що нам потрібно більше інструкторів, тому що ключовий елемент нашої стратегії в Афганістані полягає в тому, щоб поступово передати відповідальність в руки афганців. Але для цього потрібно більше афганських солдатів і афганської поліції - нам потрібно краще навчати і інструктувати солдатів і поліцію. Це - причина, по якій наша тренувальна місія на скільки важлива", - підкреслив він.

Говорячи про зустріч, генсек альянсу назвав її "дуже хорошою". "Ми обговорили можливості поглиблення практичного співробітництва між НАТО і України у вже існуючих рамках. Зустріч підтвердила взаємний інтерес підтримувати міцні відносини між НАТО і Україною", - сказав Расмуссен.

Міжнародні сили сприяння безпеці (англ. International Security Assistance Force, ISAF) - очолюваний НАТО міжнародний військовий контингент, який діє на території Афганістану з 2001 року.

Читайте також:

США розпочали нову операцію в Афганістані

У президента Афганістану діагностували маніакальну депресію

Втрати НАТО в Афганістані перевищили 2 тисячі людей

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: