Генсек ООН запросив майбутнього президента України на саміт у Нью-Йорк

Генсек ”закликає всі держави-члени ООН та людей уже зараз повсюдно почати підготовку до саміту”, присвяченому виконанню Цілей розвитку тисячоліття

Генеральний секретар Організації Об’єднаних Націй Пан Гі Мун закликав глав усіх держав та урядів прибути до Нью-Йорка у вересні 2010 року на саміт, присвячений виконанню Цілей розвитку тисячоліття.

Про це повідомив журналістам офіційний представник генсека Мартін Несірки на брифінгу в штаб-квартирі ООН у Нью-Йорку.

У заяві Пан Гі Мун відзначає, що має намір оголосити 2010 рік Роком Цілей розвитку тисячоліття.

Крім того, за словами Несірки, Генсек ”закликає всі держави-члени ООН та людей уже зараз повсюдно почати підготовку до саміту”.

Нагадаємо, Декларація Тисячоліття, в якій було зафіксовано вісім головних цілей розвитку людства, була підписана на Саміті тисячоліття в 2000 році також у штаб-квартирі ООН у Нью-Йорку. Серед цих цілей: викорінювання крайньої бідності та голоду; надання всім жителям планети початкової освіти; забезпечення рівності статей і поліпшення становища жінок; скорочення дитячої смертності; поліпшення материнського здоров’я; боротьба з ВІЛ/СНІД, малярією та іншими хворобами; забезпечення екологічної стійкості; посилення глобального партнерства в цілях розвитку.

В якості першої віхи, що визначає прогрес у виконанні Цілей тисячоліття, був встановлений 2015 рік.

Рішення про проведення саміту ООН у 2010 році було прийнято 63-ою сесією Генеральної асамблеї ще в липні цього року. Минулого понеділка на пленарному засіданні 64-ої сесії Генасамблея схвалила резолюцію, в якій вказується, що цей саміт буде присвячений оцінці виконання Цілей розвитку тисячоліття.

Наразі, за оцінками експертів з різних агентств і програм ООН, не всі країни справляються з поставленими перед ним завданнями. Однією з причин відставання від ”графіка розвитку” в останній рік стала світова економічна криза. Окрім цього гальмує виконання цілей і цілий ряд інших - ”традиційних” - чинників: війни і конфлікти, корупція, стихійні лиха, глобальна зміна клімату.

Читайте також:

ООН засудила героїзацію нацизму та знесення пам'ятників радянським воїнам

Україна не підтримала резолюцію ООН, яка засуджує героїзацію нацизму

Кліматичний саміт спричинив викиди в атмосферу 40 тисяч тонн вуглецю

ООН злякали темпи поширення ВІЛ-інфекції в Україні

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: