Генштаб: співпраця з НАТО - головний пріоритет для України

Активна співпраця з НАТО, Європейським союзом та ООН будуть реалізовуватися Збройними силами України у найближчій перспективі.

Військове співробітництво з країнами НАТО залишається пріоритетними для Збройних сил України.

Як повідомили в прес-службі Міноборони, про це заявив начальник Генерального штабу генерал-полковник Іван Свида в ході засідання Військового комітету НАТО, яке відбулося у штаб-квартирі НАТО в Брюсселі.

У рамках цього заходу відбулися офіційні зустрічі Свиди з головою Військового комітету Альянсу адміралом Джимпаоло Ді Паоло та головою Військового комітету Європейського Союзу генералом Хаканом Сіреном.

"Євроатлантичний та європейський вектори військового співробітництва залишатимуться пріоритетними для Збройних сил України, оскільки такий підхід сприяє ефективній підготовці української армії для виконання завдань за призначенням, визначених Конституцією та законодавством України", - підкреслив Свида.

За словами начальника Генштабу ЗСУ, оптимізація системи управління та матеріально-технічного забезпечення, переведення системи зв’язку на цифрову основу, створення автоматизованої системи управління військами, покращення спроможностей Повітряних і Військово-морських сил, активна військова співпраця з НАТО, Європейським союзом, ООН і надалі залишаються пріоритетами, що реалізовуватимуться Збройними силами України у найближчій перспективі.

Свида також наголосив на важливості залучення підрозділів ЗСУ до Сил реагування НАТО, що розглядається українською стороною як дієвий практичний механізм набуття стандартів Альянсу.

"Йдеться про досягнення єдиних з підрозділами країн-членів НАТО критеріїв взаємосумісності та бойової готовності", - пояснив він.

Свида повідомив, що на сьогодні 12 підрозділів зі складу усіх видів ЗСУ в рамках реалізації Концепції оперативних можливостей НАТО проходять відповідний цикл підготовки та оцінювання.

Водночас начальник Генштабу відзначив проблемні аспекти залучення українських підрозділів до Сил реагування НАТО, які полягають у необхідності чіткого правового врегулювання та стабільної фінансової підтримки такої діяльності.

На засіданні також йшлося про активізацію військово-політичного діалогу України з ЄС у 2010 році та перспективи залучення сил та засобів ЗСУ до бойових тактичних груп Європейського союзу, а також участь в операціях під проводом ЄС з врегулювання криз.

Сьогодні у Брюсселі Свида візьме участь у засіданні Військового комітету НАТО з країнами-контрибуторами операції Міжнародних сил сприяння безпеці в Ісламській Республіки Афганістан.

Читайте також:

Українські військові готуються до участі в операціях НАТО

Україні першій з не членів НАТО запропонували увійти до сил реагування Альянсу

Тігіпко: Українські збройні сили зруйновані під виглядом реформ вступу в НАТО

Тимошенко обіцяє після перемоги референдум по НАТО

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: