Гепатит А, кишкові захворювання, грип та коронавірус. До яких хвороб призводять брудні руки та як їх уникнути

Дата публікації
Перегляди
2775
Гепатит А, кишкові захворювання, грип та коронавірус. До яких хвороб призводять брудні руки та як їх уникнути

pixabay.com

Антисептик має містити понад 60% спирту.

Дослідження в США свідчать, що до 80% інфекцій захворювань передаються через забруднені руки людей. І, щоб запобігти спалаху будь-якої хвороби, лікарі радять не тільки ретельно їх мити водою і милом, а й обробляти антисептиком. ТСН вирішила провести експеримент, що краще знезаражує руки: вода й мило, спиртовий антисептик чи вологі серветки, про це у сюжеті ТСН.19:30.

Брудні руки є головним чинником передачі інфекції, адже впродовж дня ми торкаємося сотні предметів. Фахівці з'ясували, що найбільш забрудненні поверхні, яких ми щодня торкаємося, це вимикачі світла, дверні ручки, мобільні телефони, клавіатура. Також інфекції підстерігають людей на поруччях в транспорті, грошах, столах у кафе та офісах.

А потім упродовж дня ми щонайменше кілька десятків разів брудними руками чіпаємо обличчя, де слизові оболонки носа і рота, а також очі, у які легко може потрапити інфекція.

Експеримент ТСН: що краще знезаражує руки - антисептик чи вода і мило

Експеримент ТСН: що краще знезаражує руки - антисептик чи вода і мило

"Гепатит А, кишкові захворювання, Сальмонельоз, Черевний тиф, грип, коронавірус може передаватися через руки. Майже усі інфекції передаються через руки", - пояснює Ганна Мочан, лікарка-епідеміологиня.

В експерименті ТСН взяли участь троє людей: старша медсестра лабораторії Ольга, студентка Вікторія й кореспондентка ТСН. Його учасники мають звичайне мило, антисептик, який містить спирт, але його вміст не зазначено на упаковці, а також серветки, котрі не містять спирту.

Умови роботи пані Ольги вимагають від неї постійного миття рук. Вона розповідає, що слабке місце саме під нігтями. І обов'язкового треба обробляти зап'ясток. Обробивши руки водою і милом, змиви показали ідеальну чистоту.

Студента Вікторія, яка прийшла з вулиці, розпилює спиртовий антисептик на руки. Вони були забруднені стафілококом, особлива зона ризику шкіра під прикрасами, адже там концентрується чимало бактерій. Антисептик подіяв, однак руки не стали ідеально чистими.

Лікарка-епідеміологиня пояснює, що антисептик не подіяв на 100%, бо слід було використати той, що не має розпилювачів. Щоб руки отримати необхідну кількість речовини, а це три грами, треба 28 разів натиснути на розпилювач. Що у буденному житті зрідка, хто робить.

Крім того, щоб антисептик був ефективний, уміст спирту має становити понад 60%. Ця інформація, каже лікар, вказана на упаковці.

А на руках журналістки, яка обробила руки вологими серветками, кількість мікроорганізмів не змінилася, а залишилася тією ж. Найпростіший і найефективніший спосіб, який убезпечить від будь-яких інфекцій, як показав експеримент, виявилося миття рук водою і милом. Це слід робити щонайменше після вулиці, походу до вбиральні і перед їжею.

Альтернативою може бути правильне використання антисептика: три грами, які будуть контактувати з руками 30 секунд. Це час, щоб антисептик подіяв і ліквідував всі шкідливі мікроорганізми.

Ірина Маркевич