Геращенко вважає, що витік даних українців міг статися через правоохоронні органи

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

МВС перевіряють, як доступом до баз даних користувалися НАБУ та НАЗК.

В МВС вважають, що витік особистих даних українців стався точно не від додатку "Дія". Повідомляється, що система не має особистої бази даних, а тільки є застосунком, що надає доступи до різних державних баз.

Проце в інтерв'ю "Сьогодні" повідомив заступник голови МВС Антон Геращенко.

"Безумовно, витік персональних даних, які охороняються законом, є неприпустимим. Однак в нашій країні, де, на жаль, продається дуже багато, іноді і правосуддя, законність, чесність, існує і продаж персональних даних. Бази даних "зливалися", починаючи з початку 2000-х. Якщо зайти в інтернет і почитати оголошення, є величезна кількість різних баз даних, то Мін'юсту, то ще когось", – зазначив він.

Він повідомив, що в державі багато хто з правоохоронних органів та інспекцій мають доступ до особистих даних громадян. Зокрема, у МВС пообіцяли перевірити, як цим доступом користуються НАБУ та НАЗК. Однак, Геращенко зауважив, що витоки можливі і серед працівників МВС.

"У нас є 4 кримінальні справи, в тому числі щодо співробітників МВС. Зокрема, одна з таких справ була розпочата в лютому минулого року проти одного високопоставленого співробітника інформаційної служби МВС, який з товаришем був викритий у продажу даних для різного роду охоронних структур, банків і т.д. Тобто існує якийсь ринок з перевірки даних платоспроможності, благонадійності тих чи інших осіб. Необхідно, щоб кожен такий випадок отримував оцінку в кримінальний спосіб. Прокуратура і ДБР таку справу ведуть. Ми це не приховуємо", – сказав Геращенко.

Антон Геращенко зауважив, що останній гучний витік даних складався з 95% тієї інформації, яку "зливали" і раніше.

"Про яку приватність ми можемо говорити? Є реєстр Міністерства юстиції, офіційно за законом відкритий 2016 року, за яким, здається, за 21 грн ви можете зайти і подивитися власність, яка є на будь-якому громадянинові країни, залишивши інформацію, хто дивився. Тоді у мене питання: давайте визначимося, чи ми закриваємо інформацію, чи ми її за законом розкриваємо для всіх?", – каже заступник міністра внутрішніх справ.

Водночас він вважає, що ця ситуація ніяким чином не стосується запуску додатку "Дія".

"Тому що система "Дія" працює за принципом, коли реєстр звертається кожен раз до реєстру. Тобто у мене в телефоні є система "Дія". Ось в системі "Дія" мій паспорт громадянина України. Коли я хочу комусь показати, що це точно мій паспорт, а не фото або скріншот, я натискаю кнопку і з'являється унікальний код. Так ось, система "Дія" тільки в даний момент має можливість звернутися до мого запису в реєстрі, а не до всіх записів всюди. Тому давайте таким чином відділимо мух від котлет", – вважає він.

Нагадаємо, нещодавно розгорівся скандал з витіком персональних даних українців: в Telegram виявили два чатботи, де за номером телефону можна придбати персональні дані українців, зокрема, паспорт, прописку користувача та індивідуальний податковий номер. 

Залиште свій коментар

Вибір редакції