Герман: цензури в Україні немає

Заступник глави Адміністрації президента Ганна Герман вважає, що всі розмови про утиски свободи слова - спроба опозиції очорнити Януковича перед Заходом, а цензури в Україні немає.

Заступник глави Адміністрації президента Ганна Герман заявила, що цензури в Україні немає.

"Скажу вам відверто - я не бачу цензури в Україні. Коли ми читали статтю однієї гострої журналістки про те, що в АП пропаганди немає, то були дуже раді її об'єктивності", - сказала вона.

"Ми дійсно не формуємо завдання для каналів, що не диктуємо, як повинні писати журналісти. Ми просто працюємо, а це справа журналістів - писати так, як вони вважають за потрібне. Я завжди мріяла про таку владу, яка не буде нав'язувати враження про себе, а навпаки, буде дуже уважно читати і слухати незалежні оцінки і робити вчасно висновки. Зараз у нас так і є. І так має бути в демократичній державі. Пропаганда - це характеристика тоталітарних систем", - розповіла заступник голова Адміністрації президента.

Герман вважає, що всі розмови про утиски свободи слова – це спроба недобросовісних опонентів очорнити Януковича на Заході.

"Опозиція намагається знайти такі проблеми, на які найлегше відгукується Захід. Оскільки в країні почалися реформи, оскільки президент йде правильним шляхом, якщо говорити про виведення країни з кризи, то треба знайти якусь проблему. І роздмухують тему цензури", - сказала Герман.

Вона розповіла, що АП відомо, що "Тимошенко має громіздку машину по дискредитації влади". "Ми знаємо про цілі дискредитаційні проекти, які реалізовує Тимошенко, щоб очорнити президента на Заході. Деякі її пропагандистські атаки мають успіх. Але це тимчасовий успіх, тому що будь-яка брехня - тимчасова. Шкода, що Юлія Володимирівна так і не зрозуміла цього, навіть після поразки на виборах, основною причиною якої і стала її ставка на брехню", - сказала Герман.

Вона також додала, що далека від думки про те, що в розвитку демократичних процесів все так вже гладко: "Свого роду тестом на демократію стануть майбутні місцеві вибори. Можливо, ще буде змінений закон про вибори. Я знаю, що президент глибоко аналізує в цьому напрямку всі процеси і зробить все, щоб вибори в Україні пройшли чесно і прозоро".

"Що стосується журналістів, то найбільш слабке місце - відносини журналістів і правоохоронних органів. Але ми працюємо над цим. Хочеться вірити, що і тут досягнемо гарного стандарту", - сказала заступник голови АП.

"Чи спокійна я сьогодні за долю демократії? Демократія - це така ще не зміцніла квітка, про яку потрібно весь час дбати. Ми повинні стати сторожовими псами демократії. І я дуже радію, коли журналісти гостро і швидко "алярм", як говорять у Львові, про будь-якому сигнали порушення демократичних принципів або основ. Чим більше будуть кусати владу (будь-яку владу) пси демократії, тим швидше влада звикне, що демократія має дуже надійних і вірних охоронців в нашій державі. І ні в кого - ні у більшого чиновника, ні в меншого - не з'явиться спокуса переступити рамки дозволеного законом", - сказала Герман.

Раніше Міжнародний інститут преси закликав Януковича звернути увагу на погіршення стану свободи преси в Україні за останні півроку.

Президент Віктор Янукович заявив, що очікує від представників ЗМІ конкретної інформації щодо випадків, коли їм заважають говорити правду під час виконання професійних обов'язків.

На його думку, дискусія навколо свободи слова і цензури в Україні нагнітається з метою використання цієї теми як "засобу політичної боротьби".

Читайте також:

Гриценко і Тягнибок відмовилися голодувати на захист свободи слова

Янукович назвав закиди про цензуру політичною боротьбою

"Репортери" нагадали Януковичу, що вони впливають на імідж України

Янукович гарантував свободу слова в Україні

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: