Герман хоче перетворити Майдан на "англійський Гайд-Парк"

В Адміністрації президента пропонують виділити в центрі Києва місце для неофіційних зустрічей влади з громадянами. Архітектори кажуть, що на Майдані занадто погана аура.

Заступник голови Адміністрації президента Ганна Герман озвучила пропозицію перетворити Майдан Незалежності у Києві на своєрідний "англійський Гайд-Парк".

На її думку, було б логічно, аби в центрі Києва було б місце, де б влада і люди "без офіційозу" спілкувалися в "ті гострі моменти, коли між ними виникає непорозуміння".

Однак архітектори критично оцінили цю ідею. Так, професор архітектури, член-кореспондент академії мистецтв України Лариса Скорик, вважає цю ініціативу невідповідною. Насамперед, з точки зору архітектури Майдану Незалежності та його аури, яка, на її думку, є несприятливою і непристойною.

За словами Скорик, це місце неможливо назвати повноцінним майданом, сприятливим для спілкування, оскільки воно розділене транспортним сполученням, там немає зелених насаджень і зустрічатися людям там геть некомфортно.

"Це витвір архітектурно-монументальний є абсолютним кітчем ХХI століття і у такій "кітчеватій" атмосфері можуть відбуватися тільки "кітчуваті" речі", - зауважила Скорик.

Вона наголосила, що архітектори вже понад 20 років закликають реконструювати головну площу країни, розділити транспортні і пішохідні зони, піднявши сам майдан на верхній рівень. Однак до думки спеціалістів влада не дослухається.

"Зараз це місце настільки неестетичне, настільки несучасне, що зустрічатися там та збирати там людей означає виховувати у них на довгі роки абсолютне почуття несмаку", - переконана фахівець.

Вона вважає, що для зустрічей з людьми владі варто подумати про інші місця, як-то Троїцька площа, що перед Олімпійським стадіоном, яка, однак, ще не реконструйована.

Читайте також:

Янукович не захотів жити у Маріїнському палаці

Тимошенко запросила українців 22 січня на Майдан

Януковичу подарували в центрі Києва 2,28 га

Найграндіозніші київські новобудови 2011

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: