Герман: корупцію, про яку пишуть американці, Янукович уже поборов

Герман запевняє, що у Державного департаменту США застарілі дані про корупцію в Україні, а зараз картина значно покращилась, завдяки Януковичу.

Радник Віктора Януковича Ганна Герман заявила, що "Звіт про права людини: Україна, 2010 рік", який підготовлено і оприлюднено Державним департаментом США, у частині боротьби з корупцією безнадійно застарів.

"Ситуація в Україні змінюється дуже швидко, і картина, що мала місце ще рік тому, коли президент тільки вступив на свою посаду і почав боротьбу з корупцією, сьогодні виглядає зовсім по-іншому", — заявила Герман.

Свою позицію радник Януковича аргументувала кримінальними справами проти чиновників і керівників підприємств. Зокрема, Герман згадала затримання лідера фракції Блоку Леоніда Черновецького у Київській міській раді Дениса Комарницького, справи проти групи директорів хлібзаводу з Херсонської області, притягнутих до кримінальної відповідальності за ухилення від сплати податків, Тетяни Рудь - начальника Держінспекції з контролю за цінами Міністерства економіки України — яку було затримано за вимагання хабарів, заступника голови Держкомітету ветеринарної медицини Олександра Жука, також затриманого за отримання хабарів.

Згадала Герман і про резонансні справи екс-президента Кучми і чиновників МНС. "Все це дає нам підстави говорити про серйозну боротьбу з корупцією, яку веде президент України Віктор Янукович", — роз'яснила Герман.

Нагадаємо, "Звіт про права людини: Україна, 2010 рік" було опубліковано на сайті Держдепу США 8 квітня. Зокрема, у розділі "Посадова корупція і прозорість влади" зазначалося, що боротьба з корупційними проявами в Україні залишається неефективною і покарання за них застосовуються вкрай рідко. У звіті підкреслюється, що українське законодавство передбачає кримінальне покарання за хабарництво, проте корупція залишається широко розповсюдженою проблемою і у минулому році була поширена у виконавчій, законодавчій і судовій гілках влади і в суспільстві.

У документі цитується президент Групи держав проти корупції (GRECO) Драго Кос який заявив, що "не побачив покращень у боротьбі з корупцією у країні відтоді, як уряд Януковича став на посаду".

Окрім того, у звіті аналізується політична мотивація вибірковості судового переслідування за корупційні дії, а також хабарництво у правоохоронних і судових органах України.

Читайте також:

ПР: американські критики України обнюхалися нафталіну

У ПР назвали анекдоти про Януковича свободою слова

Герман про свободу в Україні: бідний не може бути вільним

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: