Герман: ніякі укази не змусять народ розлюбити Бандеру, Шухевича та Сталіна

Герман заявила, що "героями стають не тоді, коли президенти видають про це укази. Так само, як жоден герой в історії людства не перестав бути героєм за рішенням суду".

Укази президента чи судові рішення, що стосуються Шухевича, Бандери чи Сталіна не змінить ставлення до них людей

Про це у своєму блозі сказала заступник глави Адміністрації президента Ганна Герман.

"Ясно як день – нічого не зміниться в ставленні до історичних постатей ще багато років. Ті, хто вважав Шухевича і Бандеру героями, залишаться при своєму переконанні. Ті, хто вважав їх злочинцями, залишаться зі своєю думкою. Ті, хто ставить пам'ятники Сталіну, будуть його любити до кінця своїх днів. Ті, хто підривають пам'ятники Сталіну, завжди вважатимуть його злочинцем. І мине ще багато століть, перейде не одне покоління, поки люди зможуть оцінювати історичні постаті з меншою емоційною напругою, аналізуючи факти і лише факти", - вважає Герман.

Політик вважає названих людей – суперечливими постатями. "Для одних людей ці постаті – герої. Для інших – злочинці. І тут правильно було б нічого нікому не нав'язувати, а дати людям право і можливість самим визначитися, хто для них герой, а хто – навпаки", - заявила Герман.

Вона також додала: "З цього огляду крок колишнього президента Віктора Ющенка нічого доброго не дав для демократії. Присвоєння звань лише розбурхало пристрасті. Є лише одна позитивна деталь у цьому процесі – палка дискусія розбудила зацікавленість молоді до української історії. Одні молоді люди, відтак, наполегливо шукають свою правду. Інші шукають свою. При цьому і перші, і другі багато читають. І це добре".

Нагадаємо, рішенням суду президентський указ "Про присвоєння Степану Бандері звання Герой України" визнаний недійсним. Суд вирішує також доречність героїзації Романа Шухевича.

Читайте також:

У Бандери остаточно відібрали Героя

Табачник заборонив героїзувати Бандеру, Шухевича і Мазепу

Симоненко вимагає покарати Бандеру за знищений пам’ятник Сталіну

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: