Герман повідомила, коли Янукович зробить російську мову державною

Лише тоді, коли в Раді буде конституційна більшість депутатів, яка прийме таке рішення про другу державну мову, буде друга державна мова.

Заступник голови Адміністрації президента Ганна Герман повідомила, що російська мова стане другою державною лише тоді, коли в Раді буде конституційна більшість депутатів.

Так Герман відповіла на питання, чи збирається Віктор Янукович виконувати свою обіцянку, дану у ході президентських виборів, щодо надання російській мові статусу другої державної в Україні.

"Українська мова зараз в України є державною. Прийде час, якщо він прийде, коли буде конституційна більшість, якщо ця конституційна більшість у парламенті прийме таке рішення про другу державну мову, то буде друга державна мова", – сказала Герман.

"Все залежить від людей. Якщо в даний час в України немає стільки людей, які хочуть другу державну мову, значить, і немає стільки їхніх представників у парламенті, щоб зуміли зламати ситуацію, щоб склали конституційну більшість. Не обрав український народ стільки депутатів, щоб вистачило для введення в Україні другої державної мови", – підкреслила соратниця Януковича.

"Якщо настрої в суспільстві зміняться, і люди будуть посилати у Верховну раду тільки таких депутатів, а їх потрібно 300, щоб вони змінили Конституцію, значить, ми будемо розуміти, що є такий стан у суспільстві, є настрої в суспільстві, і цього хочуть люди. Ми будемо робити тільки те, чого хочуть люди", – пообіцяла українська чиновниця.

Нагадаємо, 7 вересня у Верховній раді був зареєстрований проект закону "Про мови в Україні", внесений представниками коаліції Олександром Єфремовим, Петром Симоненком і Сергієм Гриневецьким.

Формально даний законопроект не робить російську мову другою державною, але надає їй право "вільного функціонування практично у всіх сферах діяльності", що рівнозначно офіційному статусу.

Читайте також:

Українську мову в школах більше не викладатимуть як рідну

Аналітика про мовний закон: Турки нас навчать

Українська політика та російська література (до законопроекту Єфремова - Симоненка)

ПР: російська мова мусить стати другою державною до кінця терміну Януковича

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: