Герман про вибори: в Україні демократія "з особливостями"

Ганна Герман переконана, що визначення демократії "не є чимось застиглим" і в Україні вона має свої особливості - "основне, щоб процес не стояв на місці".

Заступник глави Адміністрації президента Ганна Герман заявила, що Україна обов'язково зробить висновки з міжнародних оцінок місцевих виборів, але порадила не забувати, що демократія в кожній країні має свої особливості.

Коментуючи заяву уряду США, який зазначив, що вибори 31 жовтня в Україні були менш демократичними, ніж попередні президентські, Герман зауважила: "Ми також маємо право оцінювати і їхні вибори, висловлювати свої оцінки. Але висновки ми маємо робити свої".

За її словами, "дефініція демократії не є чимось застиглим".

"Демократія у кожній країні має свої особливості. І в Україні теж. Основне, щоб процес не стояв на місці. Основне, щоб демократія розвивалася, щоб ми прагнули більшої свободи людей, щоб ми робили все для того, щоб наступне волевиявлення було більш об'єктивним, більш переконливим. І до цього треба прагнути", - наголосила Герман.

Вона висловила переконання, що президент Віктор Янукович "саме так дивиться на ці процеси, і саме так будуватиме українську перспективу, як перспективу розширення прав і свобод українських громадян".

"А думки треба вислуховувати усі, але завжди треба робити свій висновок, адаптуючи ситуацію до власних національних реалій, і до наших планів щодо прискорення реформ", - констатувала чиновниця.

Нагадаємо, у заяві уряду США щодо місцевих виборів в Україні, зокрема, йдеться, що вони "не відповідали рівню відвертості і чесності, встановленому останніми президентськими виборами".

У Європі також розчарувалися в українських виборах. "За наявною на даний момент інформацією можна говорити про значний відступ від демократичних стандартів", - заявив президент Європейської народної партії Вілфред Мартенс.

Представники місії спостерігачів Ради Європи також зазначили, що вибори до органів місцевої влади в Україні не відповідали повною мірою стандартам Ради Європи. Натомість спостерігачі з СНД не побачили порушень на виборах.

Усе про місцеві вибори в Україні читайте тут.

Читайте також:

Янукович визнав, що вибори пройшли з недоліками

Герман одужала і зібралась на роботу

Європа розчарована місцевими виборами в Україні

США назвали українські вибори нечесними і непрозорими

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: