Герман: у ніжинському інтернаті і здоровий може померти

Заступник глави президентської адміністрації Ганна Герман залишилася вкрай стурбованою побаченим в ніжинському інтернаті, де 11 серпня зареєстрували смерть 5 дітей.

Заступник голови Адміністрації президента Ганна Герман відвідала інтернат в Ніжині для дітей з хворобами центральної нервової системи, де на початку тижня померли 5 підлітків.

Чиновниця залишилася вкрай стурбованою побаченим. "В тому інтернаті здоровий може померти, а не тільки хворий", - заявила Герман.

"Там страшна спека, нема ані вентиляторів, ані кондиціонерів, ані холодної води для дітей. Їм у чайниках дають якусь переварену воду. Кажуть, що вода десь стоїть, але я, проходячи по палатах, в ігрових кімнатах ніде не бачила, де б діти могли попити. Ходила з ними на обід, їм дали склянку компоту", - розповіла вона.

Герман також схвилювало те, що дітьми ніхто не опікується. "Там є вже дорослі діти. Але вони не бачать своєї перспективи, свого майбутнього. Є діти, які дуже гарно й багато малюють, вони хочуть десь бачити себе в житті, десь себе знайти. Очевидно, що треба думати над розширенням їх можливостей, робити прості, елементарні речі. Для того, аби вихованець знав, що він подорослішає і зможе себе реалізувати. Але надії ніякої. Дітям тут морально дуже важко", - зазначила чиновниця.

За її словами, є багато речей, про які вона обов'язково повідомить президенту Віктору Януковичу. "Очевидно, прокуратура повинна з'ясувати, хто винен у смерті дітей. Мабуть, вони не померли раптом, симптоми якісь були. Зараз в інфекційну лікарню скерували додаткового лікаря, а ми намагаємося знайти хоча б вентилятори в цей інтернат", - сказала Герман.

Вона також висловила стурбованість з приводу того, що "з самого ранку, як я сюди приїхала, десь якось через інформацію довідалися місцеві, що я приїжджаю, і нагнали взвод міліції".

"Чого вони тут стирчать - незрозуміло, вони мають багато роботи. Замість того, щоб щось робити, вони ходять за мною, пильнують мене. Це обурливо", - поскаржилася Герман.

Як повідомлялося, заступник глави АП Ганна Герман у п'ятницю, 13 серпня, побувала в ніжинському інтернаті, де 11 серпня п'ятеро дітей померли від невстановленої вірусної інфекції.

Усі померлі віком від 10 до 19 років. Крім того, на ранок 12 серпня в реанімації Ніжинської міської лікарні перебувають 4 дитини. За даними лікарів, стан хворих - тяжкий.

Президент Віктор Янукович висловив занепокоєння трагічним випадком загибелі дітей в інтернаті у Ніжині та доручив вжити заходів для з'ясування ситуації. Відповідні доручення президент зробив зокрема Генеральній прокуратурі та Міністерству охорони здоров'я.

Водночас міністр охорони здоров'я Зиновій Митник не поїхав до Ніжина для з'ясування ситуації. У прес-службі МОЗ повідомили, що там зараз перебуває заступник міністра, член робочої групи Мостовенко Раїса Василівна.

Читайте також:

Герман пішла працювати санітаркою у реанімацію

За фактом смерті дітей в інтернаті порушено кримінальну справу

Янукович відправив Герман до інтернату, в якому загадково померли діти

У ніжинському інтернаті через невідому інфекцію померли п'ятеро дітей

ВідеоГерман: у ніжинському інтернаті і здоровий може померти

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: