Герман вимагає покарати мера Одеси через зневагу до української мови

"Якщо хоч одна людина в Одесі, яка говорить українською, прийде до мерії, вона має всі права, щоб з нею говорили її мовою", - заявила Герман.

Дії мера Одеси Олексія Костусєва, який забажав читати документацію та проводити засідання міськради винятково російською мовою, потребують політичної оцінки. Про це заявила заступник голови Адміністрації президента Ганна Герман.

"Стосовно мови, тут справа серйозна, тому що є Конституція України в якій записано те, що записано – буде інша конституція, будемо по іншому говорити. Сьогодні ми маємо українську мову державну і якщо хоч одна людина в Одесі, яка говорить українською, прийде до мерії, вона має всі права, щоб з нею говорили її мовою. Ця справа, ця поведінка, цей жест мера Одеси потребує політичної оцінки", - заявила Герман.

Нагадаємо, мер Одеси Олексій Костусєв на першому засіданні нового виконавчого комітету Одеської міськради заборонив депутатам звертатися до нього українською мовою. Депутати одноголосно ухвалили рішення спілкуватися російською. До того ж мер зажадав, щоб документи міському голові подавали також тільки російською.

Олексій Костусєв каже про себе, що не є "русифікатором" Одеси і навіть поважає українську мову, але Одеса "завжди була російськомовним містом".

Читайте також:

Мер Одеси відмовився цитувати Шевченка: не смішіть людей

Костусєв: Одеса завжди залишатиметься російськомовним містом

Мер Одеси відмовився вшанувати Голодомор

Мер Одеси заборонив українську мову в документах

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: