Герман запевнила, що Софію не віддадуть Московському патріархату

За словами Герман, мова про перепідпорядкування Софійського собору Києво-Печерській Лаврі не йшла, говорилося про передачу собору під патронат Мінкульту.

 Інформація про передачу Софійського собору Києво-Печерській Лаврі, що знаходиться під юрисдикцією Московського патріархату, не відповідає дійсності, заявила заступник глави адміністрації президента Ганна Герман.

Заява Германа стала відповіддю на відкритий лист глави Української греко-католицької церкви кардинала Любомира Гузара на ім'я президента Віктора Януковича.

Нагадаємо, Гузар висловив стурбованість, що така передача зробить Святу Софію храмом лише УПЦ МП і виключить три інші гілки Київської церкви, що може посилити міжконфесійний конфлікт.

За словами Герман, мова про перепідпорядкування Софійського собору Києво-Печерській Лаврі не йшла, а лише говорилося про передачу собору під патронат Мінкульту.

"Владика Гузар пише, що нібито така пропозиція обговорювалася на засіданні Громадської гуманітарної ради при президенті України. Мені дуже прикро, що достойного владику ввели в оману", - зазначила заступник глави АП.

За словами Герман, відеозапис засідання, на якому шла мова про передачу Софії під патронат Мінкульту, передано до уваги митрополита Гузара.

"Вже були спроби спровокувати хвилю спекуляцій на тему нібито об'єднання двох святинь. Нещодавно в пресі з'явилися коментарі гендиректора національного заповідника "Софія Київська" пані Неллі Куковальської, які пані Куковальська спростувала, підкресливши, що вона ніколи нічого подібного не говорила", - зазначила Герман.

Вона підкреслила, що такі факти дають підстави "вважати про можливу провокацію, що має на меті розпалити нову хвилю міжконфесійної ворожнечі в Україні".

Герман також заявила, що розмовляла безпосередньо з Гузаром на цю тему. "Сьогодні я розмовляла з владикою Гузаром, і Його блаженство пообіцяв з'ясувати, хто і навіщо підкинув Синоду інформацію, яка не відповідає дійсності", - сказала заступник глави АП.

Нагадаємо, наприкінці грудня ЗМІ повідомляли про пропозицію Ганни Герман віддати головну складову заповідника "Софія Київська" - Софійський собор - Лаврському заповіднику, який, у свою чергу, може повністю перейти у власність Української православної церкви Московського патріархату.

Читайте також:

Влада надасть Московському патріархату податкові пільги

Софія Київська та Лавра дивом уникнули "чорного списку" ЮНЕСКО

Московський патріархат вимагає вигнати з Лаври музеї

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: