Герман знову поїхала до інтернату в Ніжині, "щоб діти не чекали тут смерті"

Ганна Герман стурбована тим, що діти з інтернату не мають перспективи в житті. Вона хоче вирішити цю проблему, "щоб діти не чекали тут смерті, а щоб вони готувалися до життя".

Заступник глави Адміністрації президента Ганна Герман знову відвідала інтернат в Ніжині для дітей з ураженням центральної нервової системи, де на початку серпня померли 5 осіб.

"Сьогодні ми працюємо над питанням їхнього майбутнього. Багато речей тут зробили, допомогли. Багато добрих людей знайшлося, і такі елементарні питання побуту дітей вирішені. Але ми зараз думаємо про інше - як їм дати перспективу в житті", - розповіла Герман.

"Виявляється, ці діти мусять тут сидіти до 35 років і не можуть звідси вийти. При тому, що кожному з них держава перераховує гроші на ощадну книжку, але діти не мають права скористатися цими грошима. Тобто гроші вони мають, але не мають права ними скористатися. Вони не мають права звідси вийти і піти в життя", - зауважила вона.

"Тут багато є хлопців, які б десь влаштувалися. Треба подумати, як ті діти можуть скористатися допомогою держави. В результаті, коли тут траплялися випадки смерті, то ті гроші, які йшли на рахунки дітям, просто зникали, повертались назад державі. Виходить так, що держава платить, але реально тими грошима не можна скористатися", - зазначила заступник глави АП.

За її словами, треба подумати над тим, як "ті гроші можна кудись вкладати, щоб ці діти мали якусь перспективу в житті, щоб їх готувати до самостійного життя".

"Адже багато з них можуть іти в самостійне життя, але немає механізмів, як це зробити, як це врегулювати на правовому рівні. Сьогодні ми почали займатися цими питаннями. Ми, звичайно, будемо продовжувати опікуватись цією проблемою і доводити її до якогось розумного пункту, щоб діти не чекали тут смерті, а щоб вони готувалися до життя", - наголосила Герман.

Нагадаємо, з 7 по 11 серпня в Ніжинському інтернаті померли чотири дитини і один дорослий. За попередніми даними, у них була вірусна інфекція з екзантемою (висипом), диференційована з герпетичної.

Відвідуючи інтернат вперше, Ганна Герман заявила, що в ніжинському інтернаті такі умови життя, що "і здоровий може померти".

Читайте також:

Через смерть дітей у Ніжині ГПУ перевірить усі інтернати країни

Герман: у ніжинському інтернаті і здоровий може померти

Смерть дітей в інтернаті Ніжина: оприлюднені перші версії трагедії

Герман пішла працювати санітаркою у реанімацію

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: