Героїзм наших предків дає силу новому поколінню українських захисників: Зеленський звернувся з нагоди Дня перемоги над нацизмом

Героїзм наших предків дає силу новому поколінню українських захисників: Зеленський звернувся з нагоди Дня перемоги над нацизмом

Сайт президента України

Президент закликав сприймати слово "перемога" без ейфорії та запаморочень голови через жахливі наслідки війни та втрати мільйонів життів.

Президент України Володимир Зеленський у День перемоги над нацизмом записав 12-хвилинне відеозвернення, в якому подякував українцям, які захищали та звільняли нашу землю від нацистів у Другій світовій війні.

Відео оприлюднила пресслужба Офісу президента 9 травня. 

Зеленський наголосив, що перемога над нацизмом – це вдячність, яка не має меж, строків давності чи географічного поділу. “Це пам'ять. Про її страшну ціну. Про те, що у Другій світовій загинуло понад вісім мільйонів українців. Що додому не повернувся кожен п'ятий українець. Що загалом війна забрала щонайменше 50 мільйонів людських життів. 

І через ці жахливі цифри слово "перемога" треба сприймати без ейфорії та запаморочень голови. І бажання повторити перемогу може стосуватися чемпіонату з хокею або футболу, але не війни та смертей кожного з 2194 днів Другої світової”, – сказав він.

За словами президента, Друга світова війна була не про те, чия армія переможе – а про те, чия філософія переможе. 

"І важливим є не тільки те, що ми перемогли, а й те, що програв нацизм. Програв назавжди. З приписом: зникнути з цього світу разом з ксенофобією, расизмом та нерівністю. І перемога над нацизмом для нас – це гордість за українців, гордість за наших предків, які були невід’ємною частиною перемоги", - зазначив Зеленський, додавши, що нікому не дозволить мінімізувати внесок у перемогу українців, які не лише захистили свою землю, але й спільно з десятками інших народів не дали нацистам запанувати у світі. 

"Все це болюче й несправедливо щодо всього, що пройшли наші предки, захищаючи українську землю. Але саме їхні подвиги та героїзм дають силу новому поколінню українських військових, наших захисників. І саме вони дають надію на те, що обов’язково настане день, коли можна буде пройтися недільним Донецьком, Луганськом і Ялтою та побачити, як набережною гуляють родини з дітками, фотографуються молодята, у парку дідусь вчить онучку кататися на велосипеді, а поруч вуличний скрипаль неймовірно виконує "Мелодію" Мирослава Скорика. І все це відбувається під синьо-жовтими прапорами, в незалежній Україні", - додав гарант.