Геям та українкам старше 54 років заборонять заводити дітей

Українські медики хочуть дозволити штучне запліднення лише гетеросексуальним парам, які перебувають в офіційному шлюбі, причому жінці має бути не більше 54 років.

Українська асоціація репродуктивної медицини (УАРМ) запропонувала заборонити штучне запліднення гомосексуальним парам, подружжям у цивільному шлюбі та українкам старше 54 років.

Асоціація закликала внести доповнення до законопроекту №8282 "Про обмеження використання допоміжних репродуктивних технологій".

"Перш за все, ми пропонуємо обмежити вік майбутньої матері до 54 років. Щоб більше не виникало ситуацій, схожих на гучну справу 66-річної чернігівської мами", - заявив віце-президент асоціації Валерій Зукін.

Він вважає таке обмеження цілком логічним, оскільки середня тривалість життя жінки - 74 роки, тобто, потенційна мати буде в змозі виростити дитину до повноліття.

Крім того, УАРМ пропонує дозволити надання репродуктивних послуг тільки гетеросексуальним парам, які перебувають в офіційному шлюбі, а також законодавчо закріпити положення про обов'язковий генетичний зв'язок дитини хоча б з одним з батьків - щоб "уникнути виникнення таких ситуацій, коли мати є просто посудиною чужих дітей".

Зі свого боку, головний акушер-гінеколог Міністерства охорони здоров'я В'ячеслав Камінський звернув увагу на проблему надання послуг репродуктивної медицини іноземним громадянам: "Ми пропонуємо заборонити надання даних послуг для громадян тих країн, де сурогатне материнство заборонене законом".

На думку головного акушера країни, така заборона допоможе уникнути неприємних міжнародних скандалів, коли дитина стає заручником правових колізій.

У той же час Камінський зазначив, що повністю відмовляти іноземцям у подібних послугах не має сенсу, оскільки це - додаткові надходження для бюджету, а також підвищення іміджу країни.

Зазначимо, що проходження повного циклу запліднення для іноземних громадян коштує близько 2,5 тисяч євро. Українцям подібні процедури обійдуться дешевше - в 15-18 тисяч гривень.

Читайте також:

Уряд заборонив геям і лесбіянкам змінювати стать

Переворот у медицині: вперше отримані сперматозоїди "в пробірці"

У Чернігові жінка встановила рекорд, народивши дитину у 66 років

Жінка завагітніла завдяки "Віагрі"

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: