Гігантський телескоп зняв кіно про роботу Сонця

Вчені зняли фільм про роботу Сонця.

Гігантський телескоп зняв кіно про роботу Сонця
Поверхня Сонця "очима" телескопа SUNRISE. Зображення MPS / IMAX consortium
Дослідники Сонця створили фільм про зміни, що відбуваються на його поверхні. Необхідні дані були отримані величезним телескопом SUNRISE. Короткий опис проекту представлено в прес-релізі на сайті товариства Макса Планка.

Телескоп SUNRISE спостерігав Сонце протягом п'яти днів. Він знаходився в стратосфері, на висоті близько 37 кілометрів, куди його підняв наповнений гелієм аеростат. На такій відстані від Землі роботі телескопа не заважали турбулентні потоки в атмосфері і озоновий шар, який поглинає ультрафіолетове випромінювання. Телескоп був запущений у Швеції 8 червня. Апарат благополучно сів на території Нунавут, що знаходиться в підпорядкуванні Канади.

Загалом SUNRISE зібрав 1,8 терабайта даних. Телескоп фотографував поверхню Сонця в різних діапазонах і спостерігав магнітне поле зірки.

Сонце є одним з тих косміних обєктів, що найбільш активно вивчаються, і тим не менше, особливості зірки досі зрозумілі не до кінця. Зокрема, астрономи не можуть пояснити, з чим пов'язані різкі сплески активності Сонця або, навпаки, аномально тривалі мінімуми активності. Так, на початку 2009 року мав початися новий цикл, однак на зірці кілька місяців спостерігалося затишшя. Перші ознаки нового циклу з'явилися тільки в травні.
 

Читайте також:

NASA обстріляло Місяць і знайшло там воду

Гігантський айсберг доплив до Австралії

Атлантиду майя знайшли на дні озера в Гватемалі

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: