Гіркий урок для суспільства і пересторога для влади: Зеленський вшанував пам'ять загиблих у Куренівській трагедії

Дата публікації
Перегляди
811
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Гіркий урок для суспільства і пересторога для влади: Зеленський вшанував пам'ять загиблих у Куренівській трагедії

Президент наголосив, що Куренівська трагедія є тією сумною сторінкою історії України, яка є пересторогою для влади завжди створювати безпечні умови для громадян.

Президент Володимир Зеленський ушанував пам'ять загиблих у Куренівській трагедії — найбільшої техногенної аварії за всю історію Києва, говорити про яку було заборонено довгі роки. 

Про це повідомляє пресслужба Офісу президента. 

У 60-ті роковини Куренівської трагедії від імені Зеленського на знак пам'яті про загиблих киян встановлено кошик квітів до пам’ятного хреста на вул. Олени Теліги у Києві. 

"Ця трагедія, як і Чорнобиль та інші сумні сторінки нашої історії, спричинені так званим людським фактором, є гірким уроком для суспільства й пересторогою для влади, завданням якої є завжди створювати безпечні умови для громадян. Вічна пам’ять загиблим! Співчуття тим, хто втратив своїх рідних і близьких у цій трагедії", – зазначив Зеленський. 

Пам’ятний хрест на вул. Олени Теліги у Києві. / Фото: Офіс президента України

Нагадаємо, Куренівська трагедія сталася у Києві 13 березня 1961 року. Це найбільша техногенна аварія за всю історію Києва, яку замовчували довгі роки. 

Того дня потужний селевий потік із Бабиного Яру крізь прорвану дамбу затопив Куренівку та призвів до численних жертв. Лавина багна і пульпи затопила житлові квартали Куренівки, Подільське трамвайне депо, стадіон "Спартак" і околиці. Проте за наказом тодішнього партійного керівництва справжні масштаби катастрофи ретельно приховувалися. 

За різними оцінками, техногенна аварія забрала близько півтори тисячі людських життів. Більше про трагедію читайте у нашому матеріалі. 

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Зеленський Володимир Олександрович
Дата публікації
Перегляди
811
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація