Гірняки на Донеччині через невиплату зарплат другий день поспіль протестують під землею

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Під землею понад пів сотні працівників шахти.

На шахті "Краснолиманська", що на Донеччині, другий день поспіль під землею перебуває 57 гірників. Таким чином вони протестують проти невиплат заробітної плати, яку вони не отримують від жовтня 2019 року.

Про це повідомив у Facebook голова Незалежної профспілки гірників України Михайло Волинець. 

За його словами, 57 шахтарів залишилися під землею на горизонті 545 метрів у камерах колошахтного двору. Крім того, Волинець каже, що місцева влада та адміністрація підприємства ігнорують ситуацію і не викликають гірничорятувальну службу. Їм також не надають їжу та воду.

"За інформацією, що надходить від працівників шахти, їх родин - адміністрація підприємства, місцева влада ситуацію ігнорують. Не викликають гірничорятувальну службу, відсутнє системно налагоджене постачання харчування та питної води. Їжу та воду зібрали та передали протестуючим самі робітники підприємства", - написав Волинець.

Уточнюється, що гірникам заборгували гроші за жовтень, листопад, грудень 2019 року та січень поточного року. У зв'язку з чим, робітники першої зміни шахти відмовляються підніматися на поверхню і вимагають повного погашення боргу.

Як повідомлялося, у листопаді президент України Володимир Зеленський заявив про погашення заборгованості із заробітної плати шахтарям на загальну суму 1 млрд грн. Тоді свої зарплати отримали гірники Луганщини, Волині та Львівщини.

Згодом Кабмін відзвітував, що спрямував понад 322,6 млн грн для виплати заробітних плат шахтарям. А 10 лютого 2020 року уряд перерахував ще 163 мільйони гривень на виплату зарплат українським шахтарям.  

Відео У Львові оголосили голодування четверо лідерів профспілок шахтарів

Відмовою від їжі вони вимагають виплати заборгованостей. Не отримують заробленого вуглярі вже майже за три місяці. Сума боргу по усьому підприємству "Львіввугілля" - а це 6 шахт і 8 тисяч працівників - склала 318 мільйонів гривень.  

У Львові оголосили голодування четверо лідерів профспілок шахтарів

Залиште свій коментар

Вибір редакції