"Як у в'язниці": у Рівному мітингували через організаторів "лікування" для алко- та наркозалежних

"Як у в'язниці": у Рівному мітингували через організаторів "лікування" для алко- та наркозалежних

Фото: ТСН.ua

Частина пацієнтів стверджує, що "лікування" допомогло, тоді як інші згадують про катування.

Порятунок чи катування: у Рівному пікетували суд, де обирали запобіжні заходи учасникам так званого лікування алко- та наркозалежних.

Про викриття мережі псевдореабілітаційних центрів силовики відзвітувалися напередодні. Тоді затримали 15-х людей, зокрема двох пасторів релігійної громади. Саме на захист працівників центрів і вийшла частина їхніх підопічних, йдеться в сюжеті ТСН. 19:30.

Копи відзвітувалися про те, що викрили 5 псевдоцентрів для алко- та наркозалежних на Рівненщині та ще один на Тернопільщині. Там за гроші родичів утримували 145 людей, яких начебто викрали та ізолювали. Тих, хто порушував дисципліну - саджали у карцер без вікон, ліжка й навіть туалету. 

"Єдина табуретка. Грубо кажучи, та сама тюрма, або навіть гірше", - коментував в.о. керівника відділу СБУ Рівненщини Олег Хмилецький. 

За словами заступника керівника ГУНП Рівненщини Олександра Панасюка, утримуваних катували "шляхом заподіяння тілесних ушкоджень, обмеження пересування шляхом вішання на них об'ємних тяжких предметів". Водночас мітингувальники стверджують, що усе це - неправда. 

"Нікого не утримували, це хороші люди. Вони дійсно допомагали в реабілітації", - каже учасник акції Володимир Слободян.

Всі жахи, про які говорить поліція, і справді бувають, але не в цій мережі - стверджує Денис Селіванов. Каже, що потрапив сюди з Харківського центру реабілітації, із якого втік. "Людей били там, змушували носити важкі предмети. Я вкрав пилку для нігтів 12-сантиметрову й проковтнув її", - згадує Селіванов про центр у Харкові. У Рівному ж, стверджує, йому "було в радість". 

У Рівному пікетували суд, де обирають запобіжні заходи учасникам "лікування алко- і наркозалежних"

У Рівному пікетували суд, де обирають запобіжні заходи учасникам "лікування алко- і наркозалежних"

Тим часом дружина затриманого директора одного з рівненських центрів Світлана Парчевська, яку підорзрюють у співучасті, провини за собою не бачить.

"Я думаю, що це вигідно уряду. Вигідно може бути конкурентам", - каже Парчевська.

Копи ж твердять, що жоден працівник мережі не мав медичної освіти. А до зали суду свідчити проти реабілітаційних центрів прийшла половина так званих пацієнтів, які запевняють, що терпіли знущання. 

"Казали тисячу разів присідати, не присідав - тупо били у плече палицею. З батьків постійно гроші тянули, - згадують свідки. - Змушували підписувати папери. Я відмовлявся підписувати і вони починали викручувати руки і душити за шию". 

Винні чи ні організатори мережі - з'ясує суд, кажуть у профільному центрі МОЗ. Та перед тим, як віддавати на лікування залежних людей, просять родичів перевіряти дозволи на таку діяльність.

17 працівників мережі вже взяли під варту на два місяці, ще п'ятьом суд призначив домашній арешт. 

Повʼязані теми:

Наступна публікація