Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Глава КС пояснив, що коаліцію визнали легітимною заради суспільного блага

Глава КС висловив сподівання, що легітимність коаліції принесе користь суспільству, бо саме з таких позицій виходив КС, приймаючи рішення.

Рішення Конституційного суду України щодо можливості входження окремих народних депутатів до складу парламентської коаліції було винесено на основі правової ситуації, що склалася на сьогодні. Оприлюднене рішення має принести користь суспільству. Про це заявив голова КС Андрій Стрижак на прес-конференції 8 квітня.

"Конституційний суд України не розглядав цю справу як спір, як конституційно-правовий конфлікт, а виходив з реальних процесів життя, які не завжди можна прочитати в книгах чи законах", - сказав Стрижак.

"Конституція не змінилась (з моменту винесення КС рішення щодо формування парламентської коаліції виключно фракціями у вересні 2008 року – ред.). Змінилось правове регулювання – був прийнятий закон про регламент (Верховної ради) на кінець через другі наші потуги. Нове тлумачення на цьому етапі ми не могли давати без урахування закону про регламент, тому що конституційне положення реалізовано тільки зараз, на превеликий жаль", - сказав Стрижак.

Водночас він зауважив, що рішення КС від 2008 року щодо коаліції залишається чинним, але у зв’язку з прийняттям закону про регламент ВР правова ситуація змінилась.

Разом із тим Стрижак не повідомив, скільки суддів КС проголосували за оприлюднене сьогодні рішення, але у тексті рішення вказано лише 14 суддів КС з 18. На уточнююче питання журналістів Стрижак відповів, що три судді у відпустці, а один хворів.

Крім того, Стрижак висловив сподівання, що оприлюднене рішення принесе користь суспільству, бо саме з таких морально-суспільних та правових позицій виходив КС, приймаючи своє рішення.

Як відомо Конституційний суд 8 квітня офіційно визнав, що окремі народні депутати, зокрема ті, які не перебувають у складі фракцій, що ініціювали створення парламентської коаліції, мають право входити до складу коаліції.

Читайте також:

Тимошенко: Конституційний суд благословив корупцію у Раді

Тимошенко на допиті не назвала депутатів, які підкуповують суддів

Конституційний суд офіційно узаконив нову коаліцію

Янукович: я завжди говорив, що прийму будь-яке рішення КС

Відео Глава КС пояснив рішення по коаліції

Залиште свій коментар

Вибір редакції