Глава КС: вибори в Україні будуть законними

Керівник Конституційного суду впевнений, що ні до, ні після другого туру виборів жоден із політиків не вийде за межі закону.

В Україні є всі правові підстави для того, щоб провести прозорі президентські вибори, вважає глава Конституційного суду Андрій Стрижак.

"Після того, як КСУ визнав неконституційними певні норми закону про вибори президента, які порушували права громадян, є всі підстави для того, щоб забезпечити нормальні, прозорі вибори", - сказав він.

Водночас суддя заявив, що не поділяє політичних прогнозів про високу ймовірність виходу ситуації після другого туру за межі правового поля.

"Я думаю, що візьме гору здоровий глузд, політичні сили зрозуміють, що народ стомився від цих баталій, і проведуть вибори відповідно до діючої норми закону", - сказав він.

Відповідаючи на запитання про можливе оскарження результатів виборів у судах, Стрижак роз'яснив, що Конституційний суд може розглядати питання про вибори тільки в межах конституційного подання щодо визнання неконституційним або тлумачення того чи іншого закону.

Що стосується фальсифікацій на виборах і скарг на рішення ЦВК - це компетенція Вищого адміністративного суду України.

Раніше, коментуючи рішення КСУ від 19 жовтня щодо закону "Про вибори президента України", Стрижак сказав, що головним завданням суду було захистити права людини під час виборів, і ніяких негативних наслідків бути не може. На думку глави КС, яким би досконалим не був закон - можливість фальсифікацій завжди знайдеться.

Нагадаємо, другий тур виборів президента відбудеться 7 лютого. За найвищу державну посаду змагатимуться лідер Партії регіонів Віктор Янукович і прем'єр-міністр Юлія Тимошенко.

Читайте також:

Тимошенко подарували сертифікат з голосами виборців

Кучма: українцям має бути соромно за політиків

ЦВК не змогла назвати кількість виборців, які проголосували вдома

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: