Глава місії МВФ зустрілася з Тимошенко і Стельмахом

Джейла Пазарбазіоглу сподівається, що українська влада почне долати економічну кризу вже наступного тижня.

Міжнародний валютний фонд готовий продовжити дискусію з українською стороною.

Про це заявила голова місії МВФ в Україні Джейла Пазарбазіоглу (Ceyla Pazarbasioglu) сьогодні, 8 квітня, під час зустрічі з прем'єр-міністром України Юлією Тимошенко та головою Національного банку Володимиром Стельмахом.

За її словами, зі свого боку українська сторона добре співпрацює з МВФ.

"Сподіваюся, що наша співпраця буде плідною. Уряд, парламент, Секретаріат президента продемонстрували чудовий рівень співпраці", сказала вона.

"Ми очікуємо, що протягом наступного тижня будуть прийняті законодавчі ініціативи, які будуть сприяти виходу з кризи. Зараз дуже важливо відновлення довіри до урядової політики" , - додала Пазарбазіоглу.

Голова місії МВФ в Україні наголосила на готовності до детального обговорення подальших дій щодо України.

В свою чергу глава НБУ Володимир Стельмах заявив, що український валютний ринок стабілізувався.

За його словами, досягнуті в макроекономіці показники є " оптимістичними" - в порівнянні з четвертим кварталом 2008 року. Він також відзначив зміцнення національної валюти відносно долара, який спостерігався в березні цього року.

"У наших антикризових заходах є питання, які вимагають узгодження з урядом. Вони стосуються розгортання грошового попиту і вирішення проблеми зайнятості. Ми з свого боку через роботу з банками намагаємося це вирішувати", - сказав він.

Стельмах також повідомив, що НБУ визначився з кількістю комерційних банків, які будуть представлені на рекапіталізацію за рахунок державних коштів.

"Нам треба зробити так, щоб ця рекапіталізація пішла на користь банкам", - підкреслив він.

Нагадаємо, Джейла Пазарбазіоглу прибула до Києва сьогодні після обіду.

Нагадаємо, місія МВФ покинула Україну на початку лютого після провалу переговорів з українським урядом. Тоді для МВФ ключовим питанням став дефіцит бюджету і джерела його покриття. Також на невизначений термін було відкладено надання Україні другого траншу 16-мільярдного кредиту.

На початку березня українська влада направила до Фонду офіційного листа про наміри, який повинен був стати запорукою повернення місії МВФ в Україну, а також дати надію на одержання другого траншу кредиту. Проте у Фонді частково відхилили лист, висловивши до нього низку зауважень.

31 березня Верховна рада провалила три з п'яти антикризових законів, прийняття яких також вимагалося Міжнародним валютним фондом. З усього антикризового пакету депутатам вдалося лише підвищити акцизні збори на тютюнові та алкогольні вироби.

Читайте також:

Уряд просить у Світового банку півмільярда доларів

Ющенко побачив, що в бюджеті не вистачає 80 мільярдів

Дефолт в Україні: бути чи не бути?

В України є шанс врятувати економіку

ВідеоВ Україну їде МВФ

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: