Глава місії МВФ в Україні "втомилася від брехні" та йде з посади

МВФ вражене політичними курйозами в Україні. Глава місії Джейла Пазарбазіоглу, за неофіційними даними, збирається у січні залишити свою посаду.

Глава місії МВФ в Україні Джейла Пазарбазіоглу на початку наступного року може залишити свою посаду.

Як повідомили джерела в посольстві України у США, "за останніми відомостями, Джейла Пазарбазіоглу втомилася від брехні і з середини січня вже не буде главою місії фонду в Україні".

За словами джерела, на неофіційному рівні у керівництва МВФ є дві чіткі позиції щодо України. Перша виражається тезою "немає бюджету - немає грошей". У фонді дуже дивуються, що Юлія Тимошенко, маючи більшість у парламенті, не змогла затвердити основний фінансовий документ країни на 2010 рік.

Друга позиція, зазначили дипломати, стосується відсутності в Україні міністра фінансів - відомством досі керує прем'єр-міністр.

Крім того, дипломат відзначив два курйозні моменти, які вразили чиновників МВФ: заява про дивіденди, отримані від фонду (насправді це запозичення, зроблені в межах квоти), та виступ глави уряду на конгресі Європейської народної партії.

Нагадаємо, перед виступом Тимошенко на конгресі Єврпейської народної партії її оголосили як prime minister and Ukraine future president. У перекладі - "прем'єр-міністр і майбутній президент України".

На думку джерела, офіційно на випадок, який трапився на конгресі, фонд реагувати не буде, але обов'язково врахує його при прийнятті важливих рішень.

Нагадаємо, у The New York Times з'явилося повідомлення, що до закінчення президентських виборів Україна не отримає четвертий транш кредиту stand by у розмірі 3,5 мільярда доларів. За даними джерел видання, поки між президентом і прем'єром не буде досягнуто консенсусу, МВФ обіцяє не змінювати точку зору.

Натомість віце-прем’єр Григорій Немиря заявив, що це питання перебуває на стадії підготовки для розгляду Радою директорів МВФ і висловив сподівання, що вже до кінця року Київ отримає "позитивне рішення" щодо виділення четвертого траншу кредиту.

Читайте також:

Київ пообіцяв МВФ підвищити ціни на газ для населення

Україна екстрено запросила у МВФ 2 мільярди доларів

МВФ остаточно відмовив Україні в кредиті до виборів президента

Тимошенко представили в Європі як майбутнього президента України

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: