Глава МОЗ дала обнадійливу оцінку наявності вакцин і сироваток для українців

Понад ста доз сироватки від ботулізму отримано через гуманітарну організацію. 

2018 року запрацює державна програма, за якою вакцини та сироватки надаватимуться дорослим.

Про це в ефірі "Сніданку з 1+1"  повідомила виконувачка обов'язків міністра охорони здоров'я Уляна Супрун.

"Вакцини ми закуповуємо через міжнародну організацію ЮНІСЕФ для дітей на планову вакцинацію. Окремо ми вперше у 2018 році будемо закуповувати вакцини і сироватки для дорослих від ботулізму, правця тощо. Ніколи не було державної програми. Ми у 2018 році вклали цю програму. На 2017 рік ми додали цю програму і просили 20 млн грн змін до бюджету, а нам не дала Верховна Рада", - сказала вона.

При цьому Супрун зазначила, що проблеми із сироваткою, коли дев'ятеро українців померли через її відсутність, коли захворіли на ботулізм, пов'язані із незадовільною роботою регіональних департаментів охорони здоров'я. Насамперед, йдеться про відсутність фінансування і дійсної реєстрації на сироватку. "Ми через гуманітарну допомогу отримали 140 доз сироватки (проти ботулізму). Вони є в Україні...  У нас є 120 тисяч доз вакцини проти сказу", - заявила Уляна Супрун.

За її словами, наразі в Україні продовжує діяти програма "Доступні ліки", за якою виписуються рецепти за міжнародною непатентованою назвою замість торговельної. "Це вже змінює систему закупівлі ліків. Також міжнародні організації закуповують ліки замість тендерів через фармацевтичну мафію, яка є в Україні. Є новий перелік лікарських засобів, який ми звузили, скільки ліків можна закуповувати державними коштами", - додала в.о. міністра охорони здоров'я.

Нагадаємо, Верховна Рада повинна сьогодні, 7 вересня, розглянути пакет законопроектів медичної реформи. Ключові її пункти такі: гроші ходять за пацієнтом, лікарям платять за надані послуги, страхова медицина, вибір сімейного лікаря, міжнародні протоколи лікування.

ВідеоУляна Супрун розповіла про нову медичну реформу

Залиште свій коментар