Голова МОЗу пояснив, навіщо в Україні посилили карантин

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Він розповів про важливість самоізоляції.

Міністр охорони здоров’я України Максим Степанов розповів, навіщо посилили карантин та чого очікують медики. Про це він повідомив в ефірі "Сніданку з 1+1".

У міністра запитали, чому посилили карантин та якого ефекту очікують.

"Ми розуміємо, що найважливіше зараз розірвати цей ланцюжок розповсюдження коронавірусної інфекції. Тому що ми не витримаємо такого навантаження на систему охорони здоров’я. Ми бачимо, що відбувається в Італії, Іспанії. І це ті міри, які на наше переконання дасть нам можливість не зайти в ці пікові речі. Ми все робимо задля цього, тому саме такі дії в цьому карантині. Такі заходи ми передбачили в карантині та дуже сподіваємось, що вони дадуть свій результат", - відповів Степанов.

Ведуча запитала: українці критикують карантин через те, що сидячи вдома не посилюємо, а навпаки послаблюємо імунітет. Що ви на це скажете?

"Нема мови про посилення імунітету, мова йде про розірвання ланцюжку щодо передавання цієї інфекції. Цей вірус передається у різний спосіб, тому дуже важлива максимальна самоізоляція. Карантин у нас до 24 квітня, поки, будемо мати велику надію, що потім ми будемо зменшувати ці заходи", - пояснив міністр.

За його словами, всі ці дії, які передбачені карантином, вони побудовані на досвіді інших країн, виконанні рекомендацій наших лікарів, "тому це вимушена міра, яка нам необхідна".

Нагадаємо, 11 березня Кабінет міністрів України на три тижні запровадив карантин на всій території України задля протидії коронавірусу з Китаю. Кабміном запропоновано встановлення обмежень на проведення масових заходів, у яких запланована участь 200 та більше осіб. Але це не стосується заходів державної необхідності. Проведення спортивних заходів можливе з дозволу міжнародних організацій, без глядачів. Також Україна закриває кордониРоботу метро, а також автомобільне, залізничне та авіасполучення між містами й областями від 18 березня в Україні також буде тимчасово обмежено. Низка регіонів зачинила навчальні заклади та ввела низку жорстких обмежень - від закриття закладів громадського харчування до заборони виїзду та в'їзду до міста.

За 2 тижні після цього Кабмін запровадив режим надзвичайної ситуації на всій території України та подовжив карантин на місяць - до 24 квітня. 3 квітня карантин посилили: ввели обов’язкову 14-денну обсервацію для осіб, які прибувають з-за кордону, заборонили пересуватися вулицями більш ніж двом особам, крім випадків супроводу дітей.

В Україні 3 березня зафіксували перший випадок зараження на коронавірус COVID-19. Інфікованим виявився мешканець Чернівецької області. Він незадовго до цього повернувся з дружиною з Італії. Ввечері 12 березня в Україні офіційно підтвердили ще два випадки зараження коронавірусом. Інфікування зафіксували в Чернівецькій та Житомирській областях. Жінка з Житомирщини померла від інфекції, ставши першою жертвою COVID-19 в Україні. 

Після цього про виявлення коронавірусу почали повідомляти і в інших областях. Епіцентрами спалаху в Україні стали Чернівецька область та місто Київ, де хворобу діагностують найбільше. За актуальними новинами щодо поширення коронавірусу в Україні, кількості хворих та летальних випадків, а також засобами боротьби про COVID-19 стежте на сайті ТСН.ua.

Приєднуйтеся до ТСН.ua у Telegram! 

Відео Міністр охорони здоров'я Максим Степанов відповів на запитання про коронавірус

Чи довго ще вірус змусить нас сидіти по домівках та яким для України буде пік епідемії за два тижні? Міністр охорони здоров'я Максим Степанов відповість на ваші запитання просто зараз – у студії "Сніданку".

Міністр охорони здоров'я Максим Степанов відповів на запитання про коронавірус

Залиште свій коментар

Вибір редакції