Глава МЗС: без нормалізації відносин з Росією європейська інтеграція України не має шансу

Міністр іноземних справ України Констянтин Грищенко вважає відносини з Росією - однією з двох ніг, на яких стоїть Україна, і застерігає, що відмовлятися від ноги- небезпечно.

Нормалізація відносин з Москвою при збереженні європейського змісту реформ та відданості європейським цінностям — це не лише єдино правильний ключ до більшості внутрішніх і зовнішньополітичних проблем країни, але і єдина можливість уникнути розколу країни.

Так вважає міністр іноземних справ України Констянтин Грищенко.

"Україна взяла на озброєння стратегію, багато в чому нову для посткомуністичної частини Європи: євроінтеграція та європеїзація країни при дотриманні максимально дружніх, прагматичних відносин з Росією", — каже глава МЗС.

На його думку, міжнародний потенціал України має декілька рівнів.

"З одного боку, Україна — це європейська держава з європейською ж історією, традицією та майбутнім. Вона бачить перед собою еталон соціальних стандартів та рівня економічного розвитку Європейського Союзу і прагне досягти його на своєму, українському ґрунті. Враховуючи, що іншого такого еталона в нашому регіоні просто немає, було б дивно, якби Україна ставила перед собою будь-яку іншу стратегічну ціль, крім євро інтеграції", — зазначає Грищенко.

"З іншого боку, Україна має давні і найтісніші історичні зв'язки з Росією. Відмовлятися від них чи ставитися до них як до "важкої спадщини" — контрпродуктивно і просто безглуздо. Якщо країна, нація стоїть на двох ногах, то безглуздо вважати одну з цих ніг стратегічно важливою, а іншу — ні, — відмітив міністр. — Більше того, саме від сили цієї другої ноги, яка об'єктивно насичена м'язами промислової кооперації, торгівлі, спільних наукових розробок, багатомільярдних транзитних проектів залежить те, наскільки швидко наш державний організм досягне європейських стандартів здоров'я та стійкості".

Тому без нормалізації відносин з Росією не мають шансу ні європейська інтеграція України, ні її європеїзація, зазначає голова МЗС.

Міністр впевнений, що це – "не комплекс вторинності. Це елементарний реалізм та повага до волі своїх громадян, так чітко виявленої на минулих виборах. Відверто кажучи, європеїзація на зло Росії, про яку мріють деякі українські ура-патріоти, для нас просто неможлива". Натомість нормалізація відносин з Москвою при збереженні європейського змісту реформ та відданості європейським цінностям, на думку міністра, це не лише єдино правильний ключ до більшості внутрішніх і зовнішньополітичних проблем країни, але і єдина можливість уникнути розколу країни.

Читайте також:

Влада пропагуватиме українцям російський аналог НАТО

Глава МЗС: завтра Україна не зникне з карти Європи

Росія готова ратифікувати угоду про демаркацію кордону з Україною

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: