Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Глава МЗС Польщі сподівається на вирішення історичного спору з Україною

Статися це може вже під час найближчої зустрічі віце-прем'єрів Польщі та України.

Глава МЗС Польщі Яцек Чапутович висловив надію на те, що історичний спір з Україною буде врегульовано, повідомляє "Польське радіо".

Йдеться про поправку до закону про Інститут національної пам'яті, яка викликала низку обурення серед світової спільноти, а також про заборону на ексгумацію, яку повинен був провести польський Інститут національної пам'яті.

Чапутович сподівається, що усі ці непорозуміння вдасться залагодити на найближчій зустрічі віце-прем'єрів Польщі та України, яка має відбутися вже наступного тижня.

"Я сподіваюся, що ця зустріч відбудеться. Принаймні, ми отримали підтвердження. Ми запланували дискусію про історичні відносини між нашими країнами, ми також маємо намір домогтися дозволу з боку української влади на проведення ексгумаційних робіт", - сказав він.

Нагадаємо, 6 лютого президент Польщі Анджей Дуда підписав так званий "антибандерівський закон", що передбачає кримінальну відповідальність за заперечення Волинської трагедії, пропаганду "бандерівської ідеології", а також публічні звинувачення на адресу Польщі у злочинах, скоєних під час Голокосту. Будь-який громадянин країни, а також іноземець може бути засуджений до сплати штрафу або навіть тюремного ув'язнення на термін до трьох років.

ВідеоДепутати ухвалили заяву-відповідь на польський "антибандерівський закон"

Насамперед ображені чиновники сказали, що і українцям є, що згадати стосовно насильства поляків над українцями у той самий період. У Верховній Раді зауважили, що прийнятий закон – це пересмикування фактів, і він істотно погіршить відносини між країнами. Заява також містить непрямий заклик до президента Польщі заветувати так званий "антибандерівський закон".

Депутати ухвалили заяву-відповідь на польський "антибандерівський закон"

Залиште свій коментар

Вибір редакції