Очільник МЗС спрогнозував, чи перегляне ЄС дозвіл на в’їзд українців

Наразі Україна перебуває у переліку країн "червоної зони", громадяни якої не можуть їхати до ЄС.

Наступного тижня Євросоюз навряд чи перегляне рішення щодо заборони українцям перетинати шенгенську зону. Зважаючи на те, що декілька останніх тижнів держава має негативну статистику щодо поширення коронавірусної інфекції COVID-19.

Про це сказав міністр закордонних справ Дмитро Кулеба під час брифінгу 7 липня.

"У нас останніми днями була негативна статистика у прирості захворювання (на коронавірусну хворобу COVID-19 - ред.), а це один із критеріїв, на які зважає Європейський Союз під час ухвалення рішень (про включення до "зеленого списку" країн – ред.). Тобто не лише середня цифра на 100 тис. населення, але і динаміка приросту за останній час. Тому я не очікую, що наступного тижня це рішення буде переглянуто", - прокоментував Кулеба.

Очільник МЗС переконує, що міністерство наразі працює з європейськими колегами, аби, щойно Україна почала відповідати необхідним показникам, одразу отримати "зелене світло" на в’їзд від ЄС. Кулеба нагадав, що зокрема, береться до уваги, кількість хворих на 100 тис. населення, яка має дорівнювати або бути меншою середньому показнику, аналогічному в Європейському Союзі.

"Станом на минулий тиждень - він був 16 хворих на 100 тисяч. Другий важливий критерій – динаміка захворювань за останній час. Є й інші критерії. Такі як взаємність, тобто ЄС впускатиме до себе громадян тих країн, які пускають до себе громадян-членів ЄС", - пояснив очільник МЗС.

Нагадаємо, міністр закордонних справ Дмитро Кулеба розповів, що для відвідування українськими туристами нині відкриті 23 країни. Це Туреччина, Сербія, Албанія, Північна Македонія, Чорногорія, Білорусь, Велика Британія, США, Мексика, Єгипет, Туніс, Республіка Корея. 

Відео Доступний туризм: Кіпр і Туреччина відновлюють міжнародне авіасполучення

Кіпр відновлює міжнародне авіасполучення. Аеропорти запрацювали у Ларнаці та Пафосі. На вході до терміналів вимірюють температуру. Від приїжджих просять надати негативний тест на коронавірус. Іноземних туристів почне приймати й Туреччина. Перший регулярний пасажирський рейс з України найімовірніше здійметься в небо за три тижні.

Доступний туризм: Кіпр і Туреччина відновлюють міжнародне авіасполучення

Залиште свій коментар

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Новини партнерів