Глава ПЦУ поділився своїми трьома головними завданнями та думками щодо відсутності діалогу з УПЦ МП

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Після отримання Томосу він жодного разу не спілкувався з представниками вищого духовенства УПЦ МП.

Очільник ПЦУ Епіфаній назвав своїм першим завданням збереження єдності, задекларованої на Об'єднавчому соборі.

Про це він розповів в інтерв'ю для журналу Новое время.

По-друге, Епіфаній хоче звернути особливу увагу на освіту. "Оскільки я був ректором, для мене це питання дуже важливе: освіта – наше майбутнє", - заявив він.

Третє завдання, за його словами, - залучення молоді до церкви. "Але без духовної освіти, в цілому без розвитку освіти ми не зможемо цього зробити", - вважає глава ПЦУ.

Також митрополит розповів, що після Об'єднавчого собору і отримання ПЦУ Томосу жодного разу не спілкувався з представниками вищого духовенства з УПЦ МП.

"Тобто у них немає бажання вести діалог, немає аргументів", - зазначив він. Епіфаній наголосив, що він готовий до спілкування, готовий знаходити час для діалогу про єднання всіх православних в єдину церкву. "Однак з їхнього боку, очевидно, такого бажання немає", - сказав він.

ВідеоУ соборі Святої Софії відбулася церемонія інтронізації предстоятеля помісної церкви в Україні Епіфанія

Оскільки від російських лекал відмовились, інтронізацію довелося буквально заново складати: із притаманних православ'ю і українській традиції частин. Поки духовенство збиралося, у вівтарі тривали останні приготування до урочистого богослужіння. Зі спеціальної коробки дістали особливим чином запаковане Євангеліє, видане ще за часів Гетьмана Мазепи. Саме він став одним з центральних елементів Літургії. 

У соборі Святої Софії відбулася церемонія інтронізації предстоятеля помісної церкви в Україні Епіфанія

Як повідомлялося, 5 січня Вселенський патріарх Варфоломій підписав Томос, яким надав незалежний статус Православній Церкві України, про створення якої було оголошено на Об'єднавчому соборі 15 грудня 2018 року. За словами Вселенського патріарха Варфоломія, Константинопольський патріархат надаючи автокефалію, прийняв до себе мільйони вірних України як справжня церква-матір, на відміну від їхньої "мачухи". 6 січня відбулася історична подія - предстоятелю Православної церкви України митрополиту Епіфанію у Стамбулі вручили Томос.

До цього, 15 грудня був проведений Об'єднавчий собор. На ньому були присутні зокрема представники Вселенського патріархату, глави УПЦ Київського патріархату, УАПЦ, митрополити УПЦ Московського патріархату Симеон і Олександр. Під час собору після голосування Епіфаній став митрополитом Київським і всієї України. Своєю чергою, митрополит УПЦ МП Онуфрій втратив свій статус. Сама ж УПЦ МП за рішенням Верховної Ради була перейменована в РПЦ

Після проведення собору в різних регіонах України розпочались переходи парафій із УПЦ МП до ПЦУ. Найбільша кількість переходів у Вінницькій області. Також є перехід парафії у Запорізькій області, що є першим фактом на території Лівобережної України.

Залиште свій коментар

Вибір редакції