Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Глава поліції Вільнюса йде зі своєї посади для реформування українських правоохоронних органів

Його призначать очільником консультативної місії ЄС.

Начальник Головного комісаріату поліції Вільнюського округу Кястутіс Ланчінскас йде зі своєї посади і очолить в Україні консультативну місію ЄС з реформування правоохоронних органів.

Він планує виїхати з Литви до України до кінця січня, повідомляє DELFI.

"Я виграв конкурс на заміщення посади керівника місії Європейського Союзу в Україні. Це консультативна місія. Ми будемо надавати допомогу Україні в реформуванні правоохоронних органів: поліції, прикордонних органів та інших", - розповів Ланчінскас.

7 січня Комітет політичної безпеки ЄС, що складається з послів ЄС, ще має затвердити призначення.

Ланчінскас також повідомив, що відбір складався з трьох етапів: на першому кандидати направляли свої резюме, у другий етап пройшли шість кандидатів. Вони були запрошені до Брюсселя на інтерв'ю з приймальною комісією.

"На третьому етапі залишилося два кандидати - я і представник Чехії. Потім відбулася бесіда з верховним представником ЄС із закордонних справ Федерікою Могеріні. Через п'ять днів після цієї розмови я отримав повідомлення, що вибір впав на мене", - сказав він.

На запитання, чи написав він вже заяву про звільнення з поліції, Ланчінскас сказав: "Поки що ні. Я з нетерпінням чекаю рішення Комітету, тоді напишу. Якщо рішення буде позитивним, то 1 лютого мені вже треба бути в Києві. Контракт терміном на 1 рік. Якщо все піде добре, він може бути продовжений на строк до 3 років".

21 травня Верховна Рада ухвалила закон про створення Національної поліції в Україні. Згідно із законом, національна поліція є центральним органом виконавчої влади, до складу якого входять кримінальна і патрульна поліція, органи досудового розслідування, поліція охорони, спеціальна поліція і поліція особливого призначення. 4 липня перші екіпажі нової патрульної поліції виїхали на вулиці Києва і одразу захопили серця тисяч користувачів соцмереж, які масово робили селфі з копами та писали про свої враження від поліції. Після цього і в інших містах почали набирати майбутніх патрульних, подекуди кандидати навіть вишиковувалися у черги, щоб подати документи. Наприкінці липня у Києві відкрили офіс Головного управління патрульної поліції, який у перспективі має замінити традиційні МРЕО.

4 листопада грузинську реформаторку Хатію Деканоїдзе призначили очільницею Національної поліції України. Водночас зараз триває процес переатестації колишніх працівників міліції, які виявили бажання служити в лавах Нацполіції.

 

Залиште свій коментар

Вибір редакції