Глава РПЦ: сталінізм і нацизм не на одному рівні

Патріарх нагадав, що Рада Європи прийняла постанову, яка ставить на один рівень нацизм і сталінізм.

Глава Російської православної церкви патріарх Московський і всієї Русі Кирило, який перебуває з візитом в Україні,  заявляє про неприйнятність ревізії історії, особливо історії Великої Вітчизняної війни.

"Брехня історична породжує неправду сучасного життя. На брехні не можна побудувати людського благополуччя, на брехні не можна побудує людського щастя. Якщо ми створюємо помилкові історичні концепції, ми диявольською брехнею, а дьявол - батько неправді, закладаємо в основу буття народу. І такі експерименти не проходять ", - заявив глава РПЦ.

Глава РПЦ також додав, що такі експерименти "завжди рухнуть, але крах їх, на жаль, захоплює за собою людські жертви, у прямому і переносному сенсі слова".

"Нещодавно Рада Європи прийняла постанову, яка ставить на один рівень нацизм та сталінізм. Я аж ніяк не є прихильником або захисником тієї сталінської епохи ... У мене свій політичний погляд і свій біль, пов'язаний з цією історією", - при цьому зазначив патріарх Кирило, висловивши думку, що вони відрізняються.

Порівнюючи ці режими, він зазначив, що "і в нацизмі і сталінізмі є репресії, і проти свого власного народу теж, як і в багатьох інших режимах, які існували".

"Але чим нацизм відрізняється від будь-якої іншої системи? Він відрізняється своєю людиноненавистю... Це політика і філософія, яка виправдовувала будь-яку людську жорстокість, яка ставила своєю метою знищення людей. Ось чому ще не можна ставити все на один рівень", - сказав глава РПЦ .

Також патріарх Кирило закликає вчитися християнської аскези, що допоможе зробити споживче товариство духовним і моральним.

"Дуже важливо навчитися християнської аскези. Аскеза - це не життя в печері, аскеза - це не постійна пост. Аскеза - це здатність регулювати, в тому числі і своє споживання, ідеями та станом свого серця. Це перемога людини над пожадливістю, над інстинктами ", - сказав патріарх.

На його думку, важливо, щоб цими якостями володіли і багаті, і бідні люди.

"Ось відповідь церкви: ми повинні навчитися керувати своїми пристрастями. І тоді цивілізація, яку ми побудуємо, не буде цивілізацією вживання", - пояснив він.

На думку патріарха Кирила, нинішня економічна криза може допомогти людям відмовитися від безумного культу споживання.

Як повідомлялося, патріарх Кирило відзначає, що приїхав до Києва як прочанин і не розглядає свій візит як патерналізм.

Читайте також:

Патріарх Кирило: в Україні буде вирішуватися майбутнє цивілізації

Під час проповіді Кирила люди плакали та лізли на каштани

Патріарх Філарет заперечив Кирилу: єдиної української церкви не існує

УПЦ (КП): Московський патріарх дослухався до вимог Філарета

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: