Очільник "Стоп Шлам": Поліція погрожує тюрмою постраждалим від токсичних відходів МГЗ

Дата публікації
Перегляди
1011
Очільник "Стоп Шлам": Поліція погрожує тюрмою постраждалим від токсичних відходів МГЗ

Від жителів Миколаївської області, які приєдналися до позову громадської організації «Стоп Шлам» проти Миколаївського глиноземного заводу, вимагають відмовитися від претензій під загрозою в'язниці і стотисячного штрафу.

Про це заявив очільник «Стоп Шламу» Василь Орел на пресконференції, присвяченій переслідуванням постраждалих із боку влади.

«У цю хвилину ціла група поліцейських в селі Українка допитує людей. Після цього села поїдуть до наступного села Шевченкове. У нас кримінальна ситуація в місті досить велика і проблем вистачає, але вся поліція зайнялася громадською організацією», — заявив Орел.

За словами активіста, постраждалих залякують, що вони отримають від 7 років в'язниці за те, що складаються в громадській організації «Стоп шлам», а також — що вони будуть платити 100 тисяч гривень штрафу.

«Це все задокументовано. І таке свавілля відбувається зараз на території Миколаївської області. Людей, які постраждали, хочуть зробити ще більш постраждалими», — повідомив він.

Орел розповів, що, перш ніж звернутися до суду, миколаївці протягом декількох років намагалися добитися припинення забруднення навколишнього середовища з боку МГЗ шляхом переговорів із заводом і звернень до влади, однак ефекту це не мало.

«Тому ми звернулися до суду за допомогою наших адвокатів, і виграли його. Але рішення суду виявилося «неправильним» для правоохоронних органів, зокрема поліції. Вони порахували, що організація якась «неправильна». Тобто суд визнав, що є факт порушення екологічних норм і є психологічні травми для людей. А вони сказали, що це не так і почали переслідувати наших активістів», — розповів  очільник «Стоп Шламу».

Нагадаємо, в листопаді 2020 року громадська організація "Стоп шлам" подала позов до суду проти Миколаївського глиноземного заводу, вимагаючи відшкодувати більше 9,2 млрд гривень морального збитку за шкоду екології та здоров'ю людей, що завдається сховищами червоного шламу.

Навесні 2021 року було опубліковано результати судової інженерно-екологічної експертизи, проведеної Київським науково-дослідним інститутом судових експертиз, яка встановила, що в червоному шламі є небезпечні речовини — сполуки шестивалентного хрому, міді, цинку, селену і його сполуки, кадмій і його з'єднання, меркурій і його сполуки, миш'як, свинець та його сполуки. Їхня наявність може викликати отруйна, токсична і екотоксичний вплив.

У травні 2021 року суд першої інстанції визнав позов «Стоп Шлам» правомірним і присудив жителям Миколаєва 9,21 млрд гривень компенсації. У вересні потрібно розгляд апеляції, яку подав МГЗ.

29 липня екологічні активісти звернулися до міжнародних екологічних організацій з відкритим листом, в якому закликали їх допомогти в боротьбі із загрозою екологічної катастрофи в Північному Причорномор'ї.

Про шкоду, якої завдають здоров'ю людей та навколишньому середовищу сховища червоного шламу, побудовані МГЗ, екологи повідомили представникам Програми ООН з навколишнього середовища (UNEP), Міжнародному союзу охорони природи і природних ресурсів (IUCN), Європейському агентству навколишнього середовища (ЕЕА), «Грінпіс»(Greenpeace), Організації ООН з промислового розвитку (UNIDO), Інституту всесвітнього спостереження (WI), Всесвітнього фонду дикої природи (WWF), Глобального екологічного фонду (GEF), Міжнародному союзу екологічної економіки (ISEE) і Міжнародному зеленому хреста (IGC) .

Дата публікації
Перегляди
1011
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Email
Наступна публікація