Глави МЗС Естонії, Швеції, Литви та України зробили спільну заяву та звернулися до РФ

Дата публікації
Глави МЗС Естонії, Швеції, Литви та України зробили спільну заяву та звернулися до РФ

УНІАН

Міністри виступили за збереження суверенітету України.

Міністри закордонних справ Естонії, Швеції, Литви та України зробили спільну заяву, в якій звернулися до РФ із закликом поважати міжнародне право та його основні принципи.

Заява опублікована 26 листопада на сайті МЗС Естонії.

У заяві міністри підтримали Україну та засудили дії РФ щодо порушення суверенітету та територіальної цілісності.

"Ми рішуче засуджуємо явне порушення суверенітету та територіальної цілісності України актами агресії російськими збройними силами від лютого 2014 року та незаконним приєднанням Автономної Республіки Крим та міста Севастополя до Російської Федерації, яких ми не визнаємо. Ми будемо залишатись відданими реалізації політики не визнання, в тому числі шляхом обмежувальних заходів", - йдеться в повідомленні.

Міністри підкреслили важливість досягнення політичного вирішення конфлікту на основі повного виконання Мінських домовленостей і закликають Росію повністю взяти на себе відповідальність у цьому плані.

Вони також нагадали про проведення реформ та запевнили в підтримці України в цих зусиллях, зокрема в рамках Східного партнерства.

Раніше, Міністр закордонних справ Німеччини Гайко Маас заявив, що Росії час виконувати свої зобов'язання щодо врегулювання ситуації на окупованому Донбасі. На його думку, місцевому населенню потрібен режим тиші, а сам регіон потребує відновлення інфраструктури, знищеної окупантами.

Олена Зеркаль анонсувала можливу відставку з посади заступника глави МЗС

Олена Зеркаль анонсувала можливу відставку з посади заступника глави МЗС
Наступна публікація