Глави МЗС України і Росії зустрінуться з керівниками прикордонних областей

Керівники МЗС України і Росії разом із прикордонниками обговорять митні процедури та перебування ЧФ Росії на території України.

6-7 жовтня у Харкові відбудеться зустріч керівників зовнішньополітичних відомств України і Росії Володимира Хандогія та Сергія Лаврова з керівниками прикордонних областей, представниками центральних виконавчих органів влади двох держав.

Проведення таких заходів стає важливою складовою українсько-російського діалогу, що дасть змогу задіяти потенціал міжрегіонального і прикордонного співробітництва між Україною та Російською Федерацією.

Як відомо, попередня зустріч відбулася в Бєлгороді (РФ) у жовтні 2007 року.

Метою зустрічі у Харкові є обговорення стану і перспектив подальшого розвитку міжрегіонального співробітництва між прикордонними областями двох держав, узгодження спільних підходів до вирішення актуальних питань прикордонної взаємодії, а саме: облаштування пунктів пропуску уздовж державного кордону між Україною та РФ, розбудова міжнародних транспортних коридорів, спрощення митних і прикордонних процедур при перетині кордону жителями прикордонних областей, переміщення товарів, функціонування створених єврорегіонів, розвитку торговельно-економічної співпраці.

Напередодні зустрічі плануються переговори між делегаціями зовнішньополітичних відомств України та Росії, на яких обговорюватиметься комплекс питань двосторонньої співпраці в політичній, економічній, гуманітарній сферах, міжрегіонального співробітництва, прикордонних питань, а також міжнародну та регіональну проблематику.

Також заплановано обговорення графіка взаємних контактів на найближчу перспективу.

Окрему увагу буде приділено питанням договірно-правового оформлення державного кордону між Україною та РФ, перебування Чорноморського флоту Російської Федерації на території України.

Нагадаємо, у червні була заява, що іноземцям при перетині російського кордону, можливо, доведеться здавати відбитки пальців.

З такою ініціативою виступив Слідчий комітет при прокуратурі (СКП) РФ. За словами замглави СКП Василя Піскарева, іноземців також фотографуватимуть при в'їзді в РФ і сканувати їх документи.

Крім того, СКП пропонує посилити відповідальність за поведінку іноземців сторони, що запрошує, або їх працедавців.

Читайте також:

Українці зможуть їздити до Росії без відмітки в паспортах

При в’їзді до Росії братимуть відбитки пальців

Лівія пропонує відмінити візовий режим з Україною

Ющенко заборонив знімати відбитки пальців з іноземців

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: